Home rozwój osobisty 1 rzecz dzięki której 1000 razy zwiększysz swoją szansę na osiągnięcie celów.

1 rzecz dzięki której 1000 razy zwiększysz swoją szansę na osiągnięcie celów.

5 min read
2
0
201
osiąganie wyznaczonych celów

Na początek sucho, naukowo, twarde liczby i dowody. W 2006 roku amerykański dziennik „USA Today” opublikował ciekawe wyniki badania, w którym brali udział ludzie z postanowieniami noworocznymi. Podzieleni oni zostali na 2 części; pierwsza grupa spisała na kartce swoje cele noworoczne, a druga nie.

Po roku sprawdzono wyniki i okazało się, że w grupie tych, którzy nie spisali swoich celów, tylko 4% ludzi udało się je zrealizować. Natomiast w grupie drugiej  aż 44% wytrwało przy swoich celach i osiągnęło je.

„Mała rzecz, jaką jest skonkretyzowanie celów na papierze, zrobiła różnicę aż 1000%”

Widzisz, pisanie jest czynnością, która wymusza od nas koncentrację, i niejako zmusza wyboru: co jest dla nas ważne. To zostaje w podświadomości, która pracuje od tej pory 24 godziny na dobę, by przybliżyć Cię do realizacji celu.

Ćwiczenie z dziesięcioma celami autorstwa Briana Tracy

Chciałbym zaprezentować Ci pewne ćwiczenie, które jest jedną z najskuteczniejszych tego typu metod realizacji celów. Opracował je Brian Tracy, jeśli interesujesz się trochę rozwojem osobistym, nazwisko to na pewno jest Ci znane, jeśli nie to gorąco polecam Ci jego książki.

Przygotuj sobie czystą kartkę. Na samej górze napisz dzisiejszą datę i swoje 10 celów na najbliższy rok. Niech dotyczą one różnych sfer Twojego życia: finansów, życia prywatnego, rozwoju osobistego, czy też cele sportowe. Nie rozmyślaj, po prostu pisz, poświęć na to maksymalnie 5 minut.

A teraz czary mary, wyobraź sobie, że jeden z nich możesz zrealizować w ciągu powiedzmy 24 godzin. Pomyśl, który z nich miałby największy pozytywny wpływ na Twoje życie? Osiągnięcie którego najbardziej pomogłoby w realizacji pozostałych celów? Napisz go na nowej kartce papieru. Ustal termin jego realizacji i napisz datę również na kartce. Teraz napisz wszystkie rzeczy jakie przyjdą Ci do głowy by ten cel zrealizować. Taki swoisty plan, gdzie na samej górze będą rzeczy priorytetowe.  Zacznij od najważniejszego Twoim zdaniem kroku jaki powinieneś zrobić, by osiągnąć swój cel i zacznij natychmiast działać- właśnie teraz. Zrób cokolwiek. Obiecaj sobie, że każdego dnia zrobisz przynajmniej mały kroczek, aż osiągniesz swój cel.

Jeśli ciężko zrobić Ci listę rzeczy , które pomogłyby Ci w dążeniu do celu możesz zrobić ćwiczenie pomocnicze.

Napisz na kartce swój cel w formie pytania, czyli np. „Jak mogę zrzucić 15 kg w 3 miesiące”. Następnie napisz 20 odpowiedzi na to swoje pytanie. Pierwsze 5-10 jakoś poleci, ale potem bardzo ciężko jest dojść do 20, no ale kto jeśli nie Ty da radę? Gdy dojdziesz do 20 wybierz jedną rzecz i …. zrób ją.

Wiesz jak zjeść dużego słonia? Kawałek po kawałku. Dlatego codziennie rób cokolwiek by przybliżyć się do celu.

Mam nadzieję, że tym wpisem wniosłem coś pozytywnego do  Twojego życia. Jeśli tak, udostępnij lub polub ten wpis, a więcej osób go zobaczy. Trzymaj się ciepło, cześć.

 

Załaduj więcej facetwformie.pl

2 komentarze

  1. Iwona

    4 lipca 2018 at 10:54

    Super wpis!

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *