Home trening Pierwszy skok w tandemie krok po kroku

Pierwszy skok w tandemie krok po kroku

6 min read
1
0
213

Czy kiedykolwiek marzyło Ci się , aby poczuć wolność, jaką daje latanie? Chcesz zobaczyć świat leżący u Twych stóp? Nic prostszego -skocz ze spadochronem!

Spadochroniarstwo cieszy się coraz większą popularnością. Dzięki możliwości skoku w tandemie sport ten stał się dostępny praktycznie dla każdego. Wystarczy ogólnie dobry stan zdrowia i można bez problemu cieszyć się podniebną przygodą.

Na początek warto zastanowić się, którą szkołę spadochronową wybrać – najważniejsze, aby był to sprawdzony, Certyfikowany Ośrodek Szkolenia Lotniczego, w końcu bezpieczeństwo jest tutaj najważniejsze. Aktualnie największą szkołą spadochronową w Polsce jest Skydive.pl. Zapisać się na skok można nie wstając nawet z wygodnego fotela, wszystko odbywa się za pośrednictwem Internetu – rejestracja, płatność, wybór terminu. Mówiąc o płatności warto wspomnieć o cenach, jakie poniesiemy za taką przyjemność. W ofercie znaleźć można skoki z 3000 metrów (koszt to 550zł) lub 4000 metrów (700zł). Różnią się one długością swobodnego spadania – w pierwszej wersji jest to 30 sekund, w drugiej natomiast aż 60. Oczywiście spotkać się można z różnego rodzaju promocjami i zniżkami. Dodatkowo do każdego skoku istnieje możliwość dokupienia filmowania ze zdjęciami (250zł), całe wydarzenie jest wtedy nagrywane przez profesjonalnego kamerzystę. Szczegóły dostępne są na stronie www.skydive.pl

Dogodna opcja skoku już wybrana, w końcu nadchodzi upragniony dzień. Pamiętaj, aby wziąć ze sobą wiązane, sportowe buty i wygodny strój, który nie krępuje Twoich ruchów i na który bez problemu założysz kombinezon.

Kiedy wszystko gotowe czas pojawić się na lotnisku – godzina, którą wybierasz przy ustaleniu terminu, to czas przyjazdu na miejsce, nie skoku. Kiedy zgłosisz się do Manifestu (czyli rejestracji) dostaniesz do wypełnienia oświadczenie, a następnie poznasz swojego instruktora i kamerzystę (jeśli taka opcja została przez Ciebie wybrana) – przygodę czas zacząć!

Tandem pilot (osoba skacząca razem z Tobą) przeprowadzi krótkie, naziemne szkolenie, w którym opowie Ci o wszystkich etapach skoku, odpowie na nurtujące pytania i na pewno zadba też o dobry humor i wspaniałą atmosferę. Następnie pomoże Ci dobrać odpowiedni kombinezon (chyba, że jest na tyle ciepło, że zechcesz skakać bez) i założy uprząż. Razem powędrujecie do samolotu i wzbijecie się w przestworza. Po około 15 minutach lotu i osiągnięciu odpowiedniej wysokości instruktor przypnie do siebie Twoją uprząż i sprawdzi jeszcze raz zabezpieczenia. Kiedy jego czujne oko upewni się, że wszystko jest w najlepszym porządku, a drzwi samolotu się otworzą, powoli zaczniecie się do nich zbliżać. Na zewnątrz będzie czekał na was kamerzysta. Spojrzenie na cudowną przestrzeń pod Twoimi nogami i…. skok!

Spadasz z prędkością ponad 200km/h. Poziom adrenaliny znacznie się podnosi i czujesz bezgraniczną wolność. Przy opcji z filmowaniem masz okazję pobawić się z lecącym obok kamerzystą – przesłać mu buziaka, pokazać serduszko, złapać za rękę, czy zrobić supermana. Na wysokości 1700m tandem pilot otwiera spadochron i zostajecie sami.

W ciągu około 6-7 minut latania na otwartej czaszy możecie już swobodnie rozmawiać i podziwiać piękne widoki z lotu ptaka. Na koniec lądujesz miękko na nogach instruktora i przybijasz piątkę kamerzyście. Nagranie i zdjęcia w jakości HD możesz odebrać już pół godziny po skoku.

Pokaż więcej podobnych wpisów
Załaduj więcej facetwformie.pl
Load More In trening

Przzeczytaj także

Przedwczesny wytrysk. Jak przedłużyć stosunek.

Witam wszystkich bardzo serdecznie! Ja jestem Paweł, autor bloga www.paweltrenuje.pl i w t…