Home zdrowie Witamina K2 mk7. A co to k… jest?!

Witamina K2 mk7. A co to k… jest?!

7 min read
15
0
1,094
k2 mk7

Zaryzykuję stwierdzenie, że duża liczba z was słysząc „witamina k2 mk7”,  zareagowałaby podobnie jak ja jakiś czas temu, zadając sobie w duchu pytanie „A co to kurwa jest?”. I jeśli myślicie, że poniżej będzie nudny tekst o kolejnej zbadanej z każdej strony witamince to się mylicie.  Moim zdaniem w najbliższej przyszłości czeka nas boom na suplementy z tą witaminą , które zrobią w reklamach podobną „karierę” jak obecnie magnez czy różne maści na stawy. Tekst ten powinien zainteresować osoby, które usłyszały w swoim życiu od Pana doktora sakramentalne: „ma Pan/Pani zbyt wysoki poziom cholesterolu”. A jakie jest pierwsze skojarzenie z wysokim cholesterolem? Zatkane tłuszczem tętnice, przez które krew nie ma jak płynąć w efekcie czego mamy miażdżycę, zawał i do piachu. Tylko czy aby na pewno wszystkiemu winien jest ten nieszczęsny cholesterol? Nie ma żadnych jednoznacznych badań , potwierdzających, że tłuszcze zwierzęce zatykają nasze tętnice. Statystycznie na zawał umierają zarówno Ci z niskim, jak i wysokim cholesterolem

Gdy przebadano aortę nieszczęśnika z miażdżycą, który zszedł z tego świata na zawał, okazało się, że nie było w niej ani grama tłuszczu zwierzęcego.  Aorta była twarda jak kość ponieważ była zbudowana z wapnia, który ją po prostu „zatkał”. Wyniki opublikowano w najbardziej prestiżowym piśmie medycznym „Lancet”. Wapń, który dostarczamy do naszego organizmu za pomocą mleka, nabiału czy suplementów, nie wie co ma z sobą zrobić w naszym organizmie. W pierwszej kolejności osiada się na naczyniach krwionośnych, wątrobie, śledzionie, zamiast w kościach i zębach, gdzie jest naprawdę potrzebny.

Dlatego tak ważna jest witamina K2 mk7, która odpowiedzialna jest za prawidłowy transport wapnia w organizmie, ponieważ odprowadza wapń z naszych tętnic i zastawek do kości i zębów.

Co ciekawe, k2 mk7 nie tylko zapobiega odkładaniu się wapnia w tętnicach, ale także „odtyka” zwapnione już naczynia krwionośne. Wykazuje także silne działanie przeciw nowotworowe, gdzie zmniejsza ryzyko zachorowania o ok. 30 %. W chwili obecnej trwają dokładne badania nad jej rolą w leczeniu Alzheimera, Stwardnienia rozsianego czy Reumatoidalnego zapalenia stawów.

Witamina K2 mk7 – występowanie

Bardzo ciężko jest zaspokoić poprzez dietę dzienne zapotrzebowanie na witaminę K2. Jej niewielkie ilości znajdziemy w długo dojrzewających serach, gęsiej wątróbce, żółtku, maśle, mięsie zwierząt karmionych trawą, ale przede wszystkim w Natto, czyli sfermentowanej soji – tradycyjnej japońskiej potraw. Natto występuje na liście najzdrowszych produktów na świecie, jednak w naszym kraju ciężko zjeść tradycyjne Natto, nawet w japońskiej restauracji. Dlatego niezbędna jest suplementacja. Do niedawna chcąc kupić w aptece witaminę k2 mk7, Panie farmaceutki robiły wielkie oczy informując, że niestety, ale nie ma. Pozostawał jedynie niezawodny internet. Obecnie można już kupić preparaty z tą witaminą w aptekach. Niedawno widziałem już w TV reklamę witaminy K2 mk7 marki KINON (Link do producenta macie TUTAJ). Preparat zawiera najbardziej aktywną formę witaminy K2 – menachinon7 (mk7) uzyskiwaną właśnie z Natto. Miesięczny koszt suplementacji to niecałe 20 zł. Bardzo ważne aby przyjmować ją z posiłkiem zawierającym tłuszcz.

K2 mk7 – podsumowanie

Nowe badania nad witaminą K2 mk7 publikowane są w szybkim tempie i pokazują jej ogromną rolę w zachowaniu zdrowego układu krążenia, mocnych kości oraz pozytywnego wpływu w profilaktyce i leczeniu wielu innych chorób. Jeśli masz pytania lub potrzebujesz więcej informacji na temat tego artykułu napisz w komentarzu, chętnie pomogę i udostępnie więcej informacji.

Pokaż więcej podobnych wpisów
Załaduj więcej facetwformie.pl
Load More In zdrowie
 • Bardzo fajny pouczający post!
  Oby tak dalej.

  Pozdrawiam!

 • Kuba

  Bardzo fajnie prowadzona strona 😀

 • nazwa witaminy brzmi jak jakiś ruski karabin maszynowy ;D Badania nad cholesterolem prowadzone są od lat i np Prof Zięba wspomina o tej witaminie. (fajny wykład na youtube jest).

  • Pan Zięba otwiera oczy na wiele spraw dotyczących zdrowia, również polecam jego wykłady.

 • fen

  Czyli zapewne dobrej jakości sos sojowy zawiera sporo k2m7

  • No niestety nie:( Przy fermentacji soji do sosu bierze udział inna bakteria niż do fermentacji w natto (Bacillus Natto). Pozdrawiam

 • Wow, to niezła ciekawostka dla nas!
  Dzięki za cenne rady 🙂

 • glowlifestyleblog

  Nie tylko o witaminie K2m7 nie słyszałam ale i o natto, tylko skąd to wziąć? 🙂

 • Piotras

  Ja wszystkim polecam Menachinox K2 MK7 od Xenico Pharma, mozna dostac w dobrej cenie na internecie

Przzeczytaj także

Przedwczesny wytrysk. Jak przedłużyć stosunek.

Witam wszystkich bardzo serdecznie! Ja jestem Paweł, autor bloga www.paweltrenuje.pl i w t…