5 sportów, których musi spróbować każdy facet

Aktywny tryb życia powinniśmy traktować nie tylko jako chwilową modę, ale przede wszystkim sposób na zadbanie zarówno o swój wygląd, jak i zdrowie. Pamiętajmy jednak o tym, że uprawianie sportu wcale nie musi być karą – może sprawiać ogromną frajdę, zwłaszcza jeśli postawimy na odpowiednią dyscyplinę. Największą popularnością cieszy się oczywiście piłka nożna, z którą do czynienia miał chyba każdy facet. Co oprócz futbolu? Przestawiamy 5 sportów, których każdy mężczyzna musi po prostu musi spróbować!

Sporty dla każdego faceta – piłka nożna

Piłka nożna nie bez powodu otwiera nasze zestawienie. Trudno znaleźć drugą taką dyscyplinę sportu, która rozgrzewałaby serca kibiców na całym świecie – od Europy, przez Azję i Amerykę Południową, aż po Stany Zjednoczone, gdzie znana jest jako soccer. Każdy mały chłopiec z bakcylem do sportu rozpoczyna z nim swoją przygodę właśnie od piłki nożnej i trudno się temu dziwić. Co prawda jeszcze kilkanaście lat temu można było sobie tylko pomarzyć o nowoczesnych boiskach dostępnych dla wszystkich, jednak teraz nawet w mniejszych miastach można umówić się na mecz ze znajomymi w ramach relaksu po pracy. W zimie warto jednak spróbować swoich sił w halowej odmianie tego sportu – futsalu – który z każdym rokiem zyskuje coraz szersze grono oddanych kibiców. Tylko na pozór wygląda prościej niż tradycyjny futbol – trzeba się trochę nabiegać, żeby wypracować sobie dobrą pozycję do oddania celnego strzału.

Sporty dla każdego faceta – bejsbol

Bejsbol– obok futbolu amerykańskiego i koszykówki – to jeden ze sportów narodowych Jankesów. Nie trzeba być jednak wielkim znawcą w tej dziedzinie żeby wiedzieć, że w Polsce nie cieszy się on tak wielkim zainteresowaniem jak choćby rozgrywki NBA. Nie zmienia to jednak faktu, że w naszym kraju od 1984 roku działa liga bejsbolowa, która zrzesza kilka profesjonalnych klubów działających w większych miastach. Na ich mecze co prawda nie przychodzi tak wielu kibiców jak na stadiony piłkarskie, jednak panująca tam atmosfera sprawia, że aż chce się wziąć kij bejsbolowy do ręki i wyjść boisko. Z pewnością jest to niezapomniane doświadczenie dla kogoś, kto wcześniej nie miał do czynienia ze sportami amerykańskimi. W bejsbolu niezwykle ważna jest technika, jednak warto pamiętać o tym, że gra przynosi wiele radości – nawet bez znajomości zasad czy doświadczenia.

Sporty dla każdego faceta – dart

Gra w rzutki jeszcze do niedawna była kojarzona tylko i wyłącznie z barami i pubami, gdzie traktowana była jako idealna rozrywka „do piwka”. Czasy się jednak diametralnie zmieniły – dart zaczął wychodzić z cienia innych „barowych” dyscyplin sportowych takich jak np. bilard czy piłkarzyki. Na przestrzeni ostatnich lat powstały profesjonalne organizacje zrzeszające zawodników z całego świata, którzy dążą do wywalczenia tytułów mistrzowskich. Na popularność darta mocno wpłynęły przede wszystkim transmisje telewizyjne, dzięki którym można śledzić poczynania najlepszych z najlepszych, którzy często walczą nie tylko z przeciwnikiem, a swoimi słabościami. Wbrew pozorom to nie technika czy tzw. „pewna ręka” odgrywają kluczową rolę – najważniejsze jest zachowanie koncentracji i trzymanie nerwów na wodzy. Rzucanie do tarczy tylko z pozoru wygląda na proste – w rzeczywistości trafienie w najwyżej punktowane wartości to trudny orzech do zgryzienia.

Sporty dla każdego faceta – hokej na lodzie

Hokej na lodzie to jeden z najbardziej kontaktowych dyscyplin na świecie i to nie tylko wśród sportów zimowych. Do jego największych atrakcji można zaliczyć nie tylko efektowne gole czy parady bramkarskie, ale przede wszystkim emocje towarzyszące zawodnikom na lodowisku. Każdy kto śledził rozgrywki najpopularniejszej ligi świata – NHL – miał okazję zobaczyć przepychanki, które całemu widowisku dodawały dramaturgii. Hokej na lodzie z pewnością powinien znaleźć się na liście każdego faceta, który chce poczuć adrenalinę i jednocześnie podszkolić swoje umiejętności z jazdy na łyżwach – co wbrew pozorom nie jest takie trudne. Na wagę złota okazuje się bowiem dobra koordynacja ruchowa.

Sporty dla każdego faceta – boks

Polscy pięściarze niezmiennie od lat należą do absolutnej światowej czołówki. Ich walki przyciągają przed telewizory miliony kibiców zgłodniałych niesamowitych wymian ciosów i uników. Boks jednak nie polega tylko i wyłącznie na umiejętnościach technicznych, refleksie i zwinności – trzeba też wykazywać się dobrym przygotowaniem kondycyjnym. Masa mięśniowa musi iść w parze z budowanie wytrzymałości, o czym można dowiedzieć się już na pierwszym treningu pięściarskim. Jest to dyscyplina sportu z ogromnymi tradycjami, której warto dać szansę.

Udostępnij na Facebook
Udostęnij na Twitter
Udostępnij na Linkedin

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top