Dieta online — idealne rozwiązanie dla zapracowanych!

dieta online

Chcesz schudnąć, poprawić formę i sylwetkę albo wspomóc zdrowie? Potrzebujesz dopasowanej do potrzeb diety, ale nie masz czasu na wizyty u dietetyka? To nie problem – a świetnym rozwiązaniem w takiej sytuacji będzie dieta online. Na czym polega taka forma współpracy z dietetykiem? I jakie są jej zalety? Tego dowiesz się z poniższego tekstu!

Jak skorzystać z diety online?

Jak wygląda dieta online? Podobnie jak w przypadku współpracy dietetycznej face-to-face odbywającej się w stacjonarnym gabinecie, pierwszym etapem jest zebranie przez dietetyka dokładnego wywiadu żywieniowo-zdrowotnego. Taki kwestionariusz powinien zawierać wszystko, co potrzebne, aby efektem współpracy była spersonalizowana dieta online – a nie tzw. dieta z szuflady. O jakie kwestie chodzi? Są to przede wszystkim dane o stanie zdrowia, przyjmowanych lekach, celach, ale także lubianych i nielubianych produktach, posiadanym sprzęcie kuchennym czy trybie życia. W przypadku diety online, taki wywiad odbywa się zdalnie – często w formie internetowego kwestionariusza, który tylko czeka, aż go wypełnisz. W kolejnym etapie współpracy dietetycznej online pałeczkę przejmuje dietetyk – i układa zalecenia i jadłospis idealne skrojone do Twoich potrzeb. Taki „pakiet” jest Ci następnie przekazywany w ustalonej wcześniej formie – np. mailowo albo przy pomocy specjalnej mobilnej aplikacji. W tym momencie stosowanie się do zaleceń leży już po Twojej stronie – nie znaczy to jednak, że dietetyk zostawia Cię bez pomocy. Dobry dietetyk online pozostaje z Tobą w kontakcie również w trakcie stosowania diety, odpowiadając na pytania i rozwiewając wątpliwości dotyczące otrzymanego planu żywieniowego.

Dieta online idealna dla zabieganych

Jakie są zalety diety online? Przede wszystkim: wygoda i oszczędność czasu. Ten rodzaj współpracy oznacza brak konieczności poświęcania czasu na dojazdy i wizyty stacjonarne – i możliwość odbywania konsultacji w domowym zaciszu. To jednak nie wszystko – dobry plan diety odchudzającej online to także stała możliwość kontaktu z dietetykiem i wprowadzania modyfikacji do otrzymanego jadłospisu. Jak to możliwe? Z bardzo ciekawą propozycją w tym zakresie wychodzi dietetyczne Centrum Respo założone przez dietetyka klinicznego – doktora Michała Wrzoska. W Respo dieta online obejmuje dostęp do mobilnej aplikacji, dzięki której plan diety masz zawsze przy sobie – w każdej chwili możesz też napisać do swojego dietetyka na dedykowanym czacie. To również ogromna baza przepisów, ćwiczeń, a także możliwość stałego monitorowania postępów na drodze do celu i elastyczne zasady diety, które dopasowują się do Ciebie, a nie na odwrót.

Wsparcie mentora 24h/7

Największym problemem wielu diet online jest brak wsparcia i motywacji ze strony dietetyka. W takich przypadkach dostajesz jadłospis – i z jego stosowaniem musisz radzić sobie sam, co często prowadzi do szybkiego zniechęcenia. Właśnie dlatego, w Centrum Respo dietetyk online jest z Tobą na każdym kroku drogi do wymarzonej sylwetki. Jak czytamy na https://centrumrespo.pl, jednym z czterech kluczowych dla sukcesu elementów diety jest opieka dietetyka, który wspiera Cię i motywuje, a także modyfikuje jadłospis, gdy zachodzi taka potrzeba. Najlepsi dietetycy online doskonale wiedzą, że odchudzanie bez wsparcia to najprostsza droga do rezygnacji już na starcie – dlatego w Respo otrzymujesz dostęp do czatu ze specjalistą – tzw. Opiekunem Celu. Kim jest Opiekun Celu? To dietetyk kliniczny online, który opiekuje się Tobą od początku do końca, zna Twoje problemy i wątpliwości – i robi wszystko, aby pomóc Ci je przezwyciężyć. Pamiętaj: dobra dieta to taka, która nie pozostawia Cię samemu sobie – a eksperci z Centrum Respo doskonale o tym wiedzą.  

Schudnij na swoich zasadach!

Zdrowa, zbilansowana dieta, wsparcie dietetyka, smaczne przepisy…wszystko to składa się na skuteczne odchudzanie. To jednak nie wszystko – a na powyższej liście brakuje jeszcze jednego kluczowego elementu efektywnej redukcji masy ciała. Jakiego? Chodzi o personalizację jadłospisu i zaleceń, tak aby odpowiadały one Twoim indywidualnym potrzebom. Dlaczego jest to tak ważne? Wyobraź sobie, że Twój jadłospis zawiera dania i produkty, których nie lubisz, a przepisy są tak skomplikowane, że de facto musiałbyś spędzić cały dzień w kuchni. Jakie są szanse, że wytrzymasz na takim jadłospisie? Niestety — raczej niewielkie. Takie niedopasowane plany diety to tak naprawdę strata czasu i pieniędzy – bo odchudzanie i tak musisz po nich zaczynać od nowa. I właśnie dlatego, tak ważne znaczenie ma dieta dostosowana do potrzeb, skrojona na miarę niczym najlepszy garnitur. Warto o tym pamiętać, a proces redukcji masy ciała stanie się o niebo skuteczniejszy i…przyjemniejszy.

Udostępnij na Facebook
Udostęnij na Twitter
Udostępnij na Linkedin

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top