5 najmodniejszych modeli okularów przeciwsłonecznych męskich

Okulary przeciwsłoneczne to już nie tylko synonim ochrony oczu przed silnym światłem dziennym. Awansowały do roli dodatku do stroju, tak jak nakrycie głowy czy zegarek. Mogą uatrakcyjnić stylizację lub nawet stać się jej głównym elementem. Nosimy je przez cały rok w słoneczne dni. Jakie są modne okulary przeciwsłoneczne męskie w 2021?

Wayfarery – kultowy i ponadczasowy model dla każdego

Ten model oprawek to absolutna klasyka. Ich największą zaletą jest to, że pasują praktycznie do każdej stylizacji – zarówno do garnituru, jak i do ubrań sportowych. Dobrze wyglądają u mężczyzn w każdym wieku. Jeśli czujesz, że brakuje ci wyczucia modowego i nie masz pojęcia, na jaki model się zdecydować, wybierz klasyczne wayfarery z czarną oprawką – z nimi niemożliwe jest modowe faux pas!

Lenonki – dla współczesnych hipisów i lubiących się wyróżniać

To bardzo charakterystyczny typ oprawek, który nie każdemu przypadnie do gustu! Można powiedzieć, że to bardziej awangardowa wersja okularów lustrzanych. Również wyposażone są w mostek łączący szkła, mają bardzo cienkie i tylko delikatnie widoczne oprawki. Szkła natomiast są niewielkie i mają kształt okrągły. Lenonki będą pasować fanom stylu rockowego, boho i klimatów lat 60. i 70. Silnie przyciągają uwagę, dlatego będą zapewne kluczowym elementem stylizacji.

Lustrzanki/aviatory – okulary lotników, sportowców i gwiazd Hollywood

Ten model oprawek to już klasyka. Ich oprawki są bardzo cienkie, a szkła mają charakterystyczny kształt, zwężający się ku dołowi. Są ze sobą połączone przy pomocy charakterystycznego mostka. Pierwotnie okulary z tzw. lustrzanymi szkłami były przeznaczone do uprawiania sportu, np. biegania czy jazdy na rowerze. Korzystali z niego nawet amerykańscy piloci wojskowi, stąd ich trzecia nazwa – „pilotki”. Szkła lustrzanek doskonale odbijają światło, a obraz przez nie widziany jest ostry, wyraźny i tylko delikatnie przyciemnione. Są to więc świetne okulary dla kierowców.

Okulary oversize w dawnym stylu – eleganckie okulary przeciwsłoneczne męskie

Okulary z dużymi, ciemnymi szkłami nazywane są też „muchy”, ponieważ ich wygląd może kojarzyć się z oczami tego owada. Bywają również jako określane „okulary dziadka”, ponieważ nosili je mężczyźni, których młodość przypadała na czasy PRL. Jak wiele trendów modowych, powróciły i dziś są noszone przez wielu panów. Do stylizacji każdego mężczyzny dodadzą szyku i klasy. Świetnie sprawdzą się w stylizacjach typu smart casual, a nawet bardziej formalnych.

Okulary z kolorowymi oprawkami – aktualna moda

W przeciwieństwie do poprzednich modeli to stosunkowo nowy trend. W 2021 roku rządzą kolory i wzory, nie tylko na ubraniach, ale także na oprawkach okularów przeciwsłonecznych! Wybór dostępnych kolorów i wzorów jest ogromny, od jednokolorowych oprawek w szalonych barwach po zwierzęce printy. Ważne jest, by oprawki były wyraźnie zaznaczone i przyciągały uwagę.

Dając się pochłonąć modzie i stylizacjom, warto jednak pamiętać, że głównym zadaniem okularów przeciwsłonecznych pozostaje ochrona przed szkodliwym promieniowaniem ultrafioletowym. Upewnij się, że modne okulary przeciwsłoneczne męskie, które wybierasz, mają szkła z filtrem UV.

Udostępnij na Facebook
Udostęnij na Twitter
Udostępnij na Linkedin

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top