Aerobiczna 6 Weidera – podejmij wyzwanie

6 Weidera

Aerobiczna 6 Weidera: program na płaski i wyrzeźbiony brzuch.

Nie ma chyba osoby, która mając  styczność z treningiem, nie słyszała o Aerobicznej 6 Weidera, czyli programie treningowym na szczupły i wyrzeźbiony brzuch, składającym się z sześciu ćwiczeń. Program został wymyślony przez Joe Weidera, czynnego kulturysty, cenionego trenera. Joe wraz ze swoim bratem Benem założył Międzynarodową Federację Kulturystów Od 1965 roku Weider organizował  zawody Mr Olympia – najbardziej prestiżowe zawody dla kulturystów, gdzie wygrywał m.in. Arnold Schwarzenegger otwierając sobie tym drogę do kariery. Program ma tyle samo zwolenników co przeciwników. W internecie nie brakuje zdjęć i filmików, które prezentują zadowalające efekty tego treningu. Przeciwnicy 6 Weidera zarzucają programowi zbyt dużą częstotliwość treningów, a przez co brak okresu na regenerację mięśni oraz monotonię. Jako, że minął mi okres fascynacji ćwiczeniem plank/deska (ale bardzo polecam, uważam je za efektywniejsze ćwiczenie w porównaniu z brzuszkami) postanowiłem spróbować 6 Weidera. Trochę z ciekawości, ale przede wszystkim żeby mieć swoje zdanie na ten temat. Obawiam się  jedynie monotonii i sztywnych zasad tego programu, których nie znoszę i szybko się nudzę, dlatego traktuję 6 Weidera również jako nie lada wyzwanie dla mojego charakteru i konsekwencji. Zwłaszcza, że większość trenujących nie dotrwała do końca cyklu. Efekty lub ich brak udokumentuję na blogu  zdjęciami. Namawiam do podjęcia wyzwania oraz zrobienia zdjęć przed/po również Ciebie drogi czytelniku. Wyślij mi na maila swoją metamorfozę, a ja zamieszczę ją na blogu.

Decydując się 6 Weidera mamy do wyboru dwa cykle: 6 lub 7 tygodniowy. Ja wybrałem wersję 7 tygodniową, która przewiduje jeden dzień przerwy po 6 dniach treningu. w cyklu 6 tygodniowym trenujemy 42 dni bez przerwy. Uważam, że trening dzień w dzień jednej partii mięśniowej (nawet tak wytrzymałej jak brzuch) jest wbrew logice. W internetach pełno jest rozpisek z harmonogramem ćwiczeń oraz opisów prawidłowo wykonywanych ćwiczeń z 6 Weidera, pisanych nie do końca zrozumiałym językiem, przeważnie przez osoby które owego programu nie przeszły. Poniżej zamieszczam wam gotowca, filmiki do ćwiczenia A6W, autorstwa polskiej jutuberki, nagrane na każdy dzień treningowy. Wystarczy włączyć i jazda ćwiczyć razem z Panią. Zaczynamy od 36 powtórzeń pierwszego dnia, dochodząc aż do 432 powtórzeń w dniu ostatnim. By zmaksymalizować efekty treningu, pamiętaj o rozsądnej diecie. Nie musisz wywracać do góry nogami swojego menu. Wystarczy kilka niewielkich zmian w jadłospisie. Ogranicz spożycie słodyczy, wyrzuć z diety słodzone napoje, pseudo zdrowe jogurty smakowe, fast-foody, pij 2 litry wody mineralnej dziennie, zamień pieczywo na ciemne. Zwiększ spożycie błonnika (dodając np. łyżeczkę otrąb żytnich do jogurtu naturalnego). To jak? Podejmiesz wyzwanie? Powodzenia!

Udostępnij na Facebook
Udostęnij na Twitter
Udostępnij na Linkedin

1 thought on “Aerobiczna 6 Weidera – podejmij wyzwanie”

  1. Ukończyłem kiedyś 6 Weidera wraz z kumplem z cyklu 7 tygodniowego. Świetna sprawa – a do tego uczy systematyczności i determinacji 😉

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top