ASG – sposób na formę i emocjonujące hobby

asg
Dbałość o formę nie musi oznaczać jedynie wyczerpujących treningów na siłowni czy wybieganych kilometrów w maratonach. Rutyna jest w stanie zniechęcić nawet najbardziej zagorzałych fanów aktywności fizycznej, a w konsekwencji doprowadzić do utraty ciężko wypracowanych ćwiczeniami rezultatów. Warto czasem zmienić sposób podejścia do tematu i zadbać o kondycję poprzez hobby. Rozgrywki ASG będą idealnym połączeniem wysiłku fizycznego i umysłowego, a zarazem ekscytującą przygodą!

Bieg, czołganie, uniki i strategia walki – to wszystko zapewni ASG

To zdecydowanie rozrywka, w której mężczyźni będą czuć się jak ryby w wodzie, choć i kobiety podejmują już powoli airsoftowe wyzwania. Akronim ASG czyli Air Soft Gun, wbrew pozorom, nie oznacza jedynie rodzaju broni. Pod tym pojęciem kryje się emocjonująca zabawa, w której, ubrani w mundur i hełm, skrywając pistolet w kaburze i z karabinem pod pachą, niczym zawodowy komandos przemierzamy wojskowy poligon według obranej wcześniej strategii. To jak sentymentalna podróż do lat dzieciństwa, kiedy zabawa w wojsko stanowiła stały punkt programu podwórkowego, z tą różnicą, że w rozgrywkach ASG, można odnieść wrażenie, że uczestniczymy w prawdziwej wojnie. Nie ma się jednak czego obawiać – w magazynku, zamiast ołowiu, czekają na wystrzał plastikowe kulki o średnicy nie większej niż 8 mm – zabawa jest więc całkiem bezpieczna. Airsoftowe rozgrywki będą doskonałym testem weryfikującym kondycję, kompetencje taktyczne oraz umiejętność pracy zespołowej. Przede wszystkim to nietuzinkowe hobby będzie stanowić ciekawą alternatywę dla rzeczywistości, w której funkcjonujemy na co dzień.

Jakiego wyposażenia będziemy potrzebować?

Jeśli złapiemy airsoftowego bakcyla, to już kwestia czasu (krótkiego!), kiedy zaczniemy wertować strony internetowe w poszukiwaniu wymarzonej repliki broni czy munduru. Niestety, zakup całego asortymentu może oznaczać, że stracimy lwią część naszej wypłaty. Dobrym rozwiązaniem jest przegląd giełd dla maniaków ASG, gdzie można znaleźć cały wachlarz akcesoriów z drugiej ręki np. używane mundury do ASG, wierne repliki karabinów i pistoletów, plecaki, lunety i inne militarne gadżety. Oszczędność jest spora, bowiem np. używane mundury do asg, można odnaleźć na aukcjach już od 50 zł, tymczasem nowy, będzie nas kosztował nawet 6 razy tyle. Są oczywiście elementy, na które warto wydać więcej i być ich jedynymi właścicielami. Są to przede wszystkim gogle lub maski, które mają za zadanie odpowiednio zabezpieczyć oczy na polu walki. Decydując się na zakup osprzętu do ochrony wzroku, szczególną uwagę warto zwrócić na to, czy wybrany model posiada wszystkie testy wytrzymałościowe i spełnia kryteria BHP. Ich ceny wahają się od 50 zł do 200 zł, w zależności od marki i typu okularów. Większość rynsztunku nie musi być jednak nowa, wszak używane mundury do ASG wciąż doskonale będą spełniać swoje zadanie kamuflażowe, a plecak po innym żołnierzu, nadal zdoła pomieścić wszystko, co niezbędne podczas bitwy na kulki.
Udostępnij na Facebook
Udostęnij na Twitter
Udostępnij na Linkedin

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top