Dlaczego warto jeździć na rowerze?

jazda na rowerze

Kolarstwo jak każda inna aktywność fizyczna pomaga nam zachować idealną sylwetkę i cieszyć się zdrowiem. To również świetny sposób na przemieszczanie się, zwłaszcza po zakorkowanych miastach oraz aktywny wypoczynek na łonie natury. Dlaczego warto jeździć na rowerze? Podpowiadamy.

Jazda na rowerze ma korzystny wpływ na nasze zdrowie

Jazda na rowerze pomaga nam spalić kalorie, wzmocnić mięśnie i zadbać o atrakcyjną sylwetkę. W czasie tej aktywności pracuje grzbiet, brzuch, ramiona, pośladki i uda. Można więc powiedzieć, że działa praktycznie całe nasze ciało. W zależności od tego, jaki teren do jazdy wybierzemy i jaki opór będziemy musieli pokonywać, tym mocniej trenować będą nie tylko nasze mięśnie ale i zwiększy się gęstość naszych kości. Jest to świetny sposób na poprawę sylwetki zwłaszcza u osób, które nie mają czasu, by regularnie się ruszać. W czasie aktywności fizycznej nasz metabolizm się poprawia, palimy zbędne kalorie, a co za tym idzie, chronimy się przed chorobami wynikającymi z otyłości, takimi jak: cukrzyca, miażdżyca, nadciśnienie czy problemami z sercem. 

Jazda na rowerze wpływa na dobre samopoczucie

Systematyczne treningi, do których można zaliczyć również kolarstwo, mają ogromny wpływ na nasze zdrowie psychiczne. Pozwalają nam się wyciszyć, redukują stres i stany lękowe. Jazda na rowerze pomoże nam zachować harmonię między ciałem i umysłem. Dzieje się to za sprawą uwalnianych hormonów szczęścia, czyli endorfin, które minimalizują odczuwanie wysiłku i zmęczenia mięśni, a jednocześnie poprawiają nasze samopoczucie i zwiększają zadowolenie. Poza tym podczas takiego treningu stabilizuje się praca naszego układu oddechowego, krew w naszym organizmie szybciej krąży, a co za tym idzie, jesteśmy bardziej dotlenieni i lepiej funkcjonujemy. Kolarstwo wciąga, co potwierdzają przedstawiciele takich firm jak legalne zakłady bukmacherskie.

Jazda na rowerze to oszczędność czasu i pieniędzy

Wybierając rower jako środek transportu do pracy czy na uczelnię nie musimy czekać na przystanku na autobus lub tramwaj, które mogą przyjechać spóźnione. Nie musimy również martwić się o to czy znajdziemy miejsce parkingowe oraz, czy nie złapią nas korki. Ten środek transportu jest tani w eksploatacji — powinniśmy raz w roku zrobić mu niewielki przegląd, ale nie wymaga zasilania drogą benzyną, a jego części zazwyczaj kosztują tylko kilka złotych. Sam rower jest również dużo tańszy od samochodu czy motocyklu, a jest inwestycją na lata. Osoby, którym nie jest obojętny los naszego środowiska, wybierają go, ponieważ nie wydziela spalin, hałasu i innych zanieczyszczeń.

Udostępnij na Facebook
Udostęnij na Twitter
Udostępnij na Linkedin

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top