Po gryf łamany coraz częściej sięgają panowie, którzy chcą rozwinąć swoje bicepsy. Na rynku znajdziesz wiele modeli tego produktu i choć zaskakują swoim niebanalnym kształtem, są niezwykle skuteczne. To uniwersalne narzędzia, polecane także osobom początkującym, gdyż nie obciążają nadgarstków. Przekonaj się, że to wyjątkowa sztanga dla każdego.
Jeśli prowadzisz tryb siedzący, gryf łamany będzie idealny do Twoich treningów. Jest polecany dla osób przetrenowanych i tych, co mają nadwyrężone nadgarstki. Narzędzie w ćwiczeniach angażuje większą liczbę mięśni. Dzięki niemu zwiększysz nie tylko masę mięśni, ale także wyrzeźbisz tricepsy. Pięknie wymodelujesz mięśnie ramion!
Zalety gryfu łamanego
Produkt jest wygiętą pod odpowiednim kątem metalową rurką, która dzięki regularnemu użyciu w ćwiczeniach szybciej przyniesie oczekiwany efekt – gryf łamany bardziej angażuje mięśnie niż klasyczny, prosty model. Im większy kąt łamania ma sztanga, tym lepsze uzyskasz rezultaty. Wygięcie gryfu zwykle ma kąt 45 lub 30 stopni od jego osi, co powoduje zintensyfikowaną pracę mięśni, a przede wszystkim głowy mięśnia. Ćwiczenia z takim narzędziem możesz wykonywać zarówno w domu, jak i na siłowni, ponieważ dzięki swojej budowie produkt pozwala na bezpieczniejsze uginanie przedramion, skutecznie odciążając nadgarstki. Wykorzystując go w treningu swoich bicepsów albo tricepsów zminimalizujesz ryzyko kontuzji. Dla początkujących osób zaleca się stosowanie lekko łamanych gryfów, a warianty mocno łamane dedykowane są nieco bardziej doświadczonym użytkownikom. Produkty dla osób trenujących dłużej pozwalają na intensywniejszy trening.
Jak ćwiczyć wykorzystując gryf łamany?
Możesz wykonywać wiele różnych ćwiczeń z zastosowaniem tej sztangi. Popularne są przysiady, które powtarza się w kilku seriach. Możesz gryf łamany przenosić również za głowę, w pozycji leżącej. Najczęściej wykonywane ćwiczenia z łamaną sztangą to:
- przysiady – pamiętaj, że uda powinny być równolegle do podłogi, a siad zaczynaj od opuszczenia bioder, a nie uginania kolan,
- wyciskanie sztangi na siedząco – usiądź na ławce, chwyć sztangę na szerokość barków i wyciśnij ciężar nad głowę; sztangę opuszczaj powoli do klatki, przy każdym powtórzeniu,
- uginanie i prostowanie ramion ze sztangą – możesz to robić w pozycji stojącej i leżącej,
- martwy ciąg – angażuje pracę ud i dół pleców; zrób przysiad i chwyć sztangę; powoli wstań, prowadząc sztangę po udach, a na końcu napnij mocno plecy i pośladki; w tym ćwiczeniu nie wyginaj pleców.
Stojąc, możesz także przyciągać gryf łamany do brody oraz prostować ramiona z drążkiem wyciągu górnego lub ugina ramiona z drążkiem wyciągu dolnego. Żeby zapewnić sobie efektywne treningi, wybierz odpowiednią długość pręta. Krótki, 120 – 150 cm gryf łamany będzie odpowiedni dla osób, które chcą podczas treningu wykonać więcej powtórzeń. Dłuższe, mające 180 i 220 cm gwarantują pracę z większym obciążeniem i szerszym rozstawem rąk.