Najważniejszy czynnik Twojej atrakcyjności – bycie wyzwaniem.

Jak poderwać dziewczynę, chłopaka, utrzymać związek? Bądź wyzwaniem dla drugiej osoby!

Niezależnie od tego czy chcesz zdobyć kogoś nowo poznanego, czy utrzymać swój związek, Twój sukces zależy od tego czy postrzegany jesteś przez drugą osobę jako atrakcyjny/atrakcyjna. Na Twoją atrakcyjność składa się  pięć czynników:

 • to jak wyglądasz
 • twój charakter
 • twoje umiejętności komunikacyjne
 • styl życia, pasje
 • W przypadku mężczyzn: status społeczny i pieniążki

Jeśli w oczach drugiej osoby spełniasz te 5 warunków, jesteś potencjalnym partnerem

Jest jeszcze jedna czynnik, który zadecyduje o Twoim sukcesie bądź porażce. Czynnik który wydaje się być wbrew logice, jednak jeśli przyjrzymy  się bliżej, mechanizmy w relacjach damsko- męskich są bardzo przewidywalne.

Tym czynnikiem jest bycie WYZWANIEM dla drugiej osoby

Aby być wyzwaniem nie możesz odsłaniać wszystkich kart, pokazywać swoich uczuć do tej osoby, musisz budować lekką niepewność co do swoich uczuć, stwarzać aurę lekkiej niedostępności. Nie znaczy to że masz być zimny i arogancki. Dotyczy to zarówno mężczyzn jak i kobiet. Granie jaśnie możnej księżniczki czekającej na księcia z bajki na biały koniu, dla której uśmiech w kierunku podlotka to ujma na honorze to też zła droga. Bądź otwarty, uśmiechnięty, przekonany o własnej wartości zamiast, ale wykładaj jak na tacy wszystkich swoich uczuć; dawkuj siebie stopniowo, w myśl zasady, że przyjemność sprawia gonienie króliczka.

Jeśli jesteście po pierwszej randce, nie umawiaj się od razu na drugą, zasiej w jej głowie ziarno niepewności, jakie wrażenie na Tobie zrobiła. Daj jej poczuć dreszczyk emocji czy jeszcze się odezwiesz. Nie zachowuj się jak desperat, nie rzucaj się na tą osobę jak cygan na zasiłek. To ty bądź wyzwaniem., pokaż że to do Twojego świata warto wejść że jest o co walczyć, ale trzeba się trochę postarać.

Bardzo ważna rzeczą jest niepopełnianie błędów polegających na okazywaniu zbyt dużego zainteresowania. Dlatego pamiętaj:

 • jeśli widzisz że druga sobą nie przejawia zainteresowania nie zasypuj jej setkami smsów, telefonów
 • dopóki nie masz pewności co do uczuć drugiej osoby, nie wyznawaj jej miłości, nie rozmawiaj o byciu razem.
 • nie okazuj więcej zainteresowania niż sam go dostajesz. Jeśli ta osoba cie olewa, tez ją olej
 • nie biegaj za nią jak piesek z czekoladkami, prezencikami, łańcuszkami, dopóki oficjalnie nie jesteście.
 • ładny kwiat od czasu do czasu w zupełności wystarczy
 • nie wywracaj całego swojego zycia dla Tej osoby, nie leć na każdy telefon
 • nie strzelaj focha i nie obrażaj się , gdy druga strona nie okazuje Ci zainteresowania

Te wszystkie błędy zabijają Twoja atrakcyjność i sprawiają że przestajesz być wyzwaniem

Jeśli zauważyłeś, że nie wzbudzasz już takiego zainteresowania jak na początku, to prawdopodobnie za bardzo odsłoniłeś się ze swoimi uczuciami. By to naprawić, musisz okazać mniejsze zainteresowanie, pokazać że wymykasz się tej osobie:

 • Jeśli to Ty proponowałeś spotkania, dzwoniłeś pierwszy, pisałeś smsy – teraz milcz. Zrób sobie przerwę i  Czekaj, aż to ta osoba się do Ciebie odezwie,  nawet jeśli miałoby to trwać kilka dni. Bądź cierpliwy. Jeśli dostajesz smsa, nie odpisuj od razu, poczekaj, odpisz, ale Urwij konwersacje po kilku smsach. Jeśli będzie chciała się spotkać, powiedz że bardzo chętnie, ale innym razem bo nie masz czasu. Niech ziarnko niepewności kiełkuje
 • Jeśli już się spotkacie, to zdystansuj się, nie inicjuj kontaktu fizycznego. Jednak Nawet jeśli jestes chłodny, pamiętaj aby być miłym, uśmiechniętym  i uprzejmym, to nie ma wyglądać na focha.

Nie bój się okazywać  braku  zainteresowania, nie myśl, że skoro widzisz duży dystans od drugiej osoby, to brak inicjatywy doprowadzi do końca relacji. Takie zachowanie jest jak najbardziej potrzebne i podbije Twoja atrakcyjność w oczach tej osoby. Daj do zrozumienia że Twój świat nie kończy się na tej osobie, a ty z nią czy bez niej i tak będziesz szczęśliwy. Nie pokazuj grama desperacji, strachu, pretensji i kurczowego trzymania się tej osoby. Jeśli uda Ci się zachować taka postawę, bardzo ciężko będzie Ci stracić ramę wyzwania.

Tekst powstał przy współpracy z najpopularniejszym kanałem na youtubie dotyczącym relacji damsko-męskich Robert Marchel TV

Udostępnij na Facebook
Udostęnij na Twitter
Udostępnij na Linkedin

9 thoughts on “Najważniejszy czynnik Twojej atrakcyjności – bycie wyzwaniem.”

 1. I spontaniczność, wtedy rutyna niestraszna 🙂 U Nas obydwoje mamy wybuchowe charaktery i w dodatku uparciuchy jesteśmy na maksa. Kłótnie bywają mocne, ale za to szybko się godzimy i nie narzekamy na nudę 😀

 2. Ja bym na takie wyrachowanie raczej nie poleciała… To co kręci część dziewczyn to także szarmancja i poczucie humoru oraz dystans do siebie. Chyba jestem staromodna, ale wolę być tym gonionym króliczkiem, który z czasem coraz mniej ucieka. Tak naprawdę każdy etap relacji jest inny. Na początku dobrze mieć trochę dystansu i nie tyle obrażać się czy robić „krok w tył”, ale pokazać że jest się świadomym poczucia własnej wartości. Pewność siebie Panowie;)

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top