Którą bramkę do piłki nożnej najlepiej wybrać?

ktora-bramke-wybrac

Piłka nożna od wielu lat jest najpopularniejszym sportem zespołowym, zarówno wśród dorosłych, jak i dzieci. Oprócz odpowiedniego stroju i piłki do gry, bardzo ważna jest także sama bramka. Jej wybór uzależniony jest od wieku użytkowników oraz specyfiki miejsca.

Czym się różnią się bramki do piłki nożnej?

Bramki piłkarskie różnią się od siebie wymiarami, wagą, sposobem montażu, materiałem wykonania i wielkością. Dodatkowo ich przeznaczenie i grupa docelowa są często odmienne, dlatego na rynku oferowana jest bramka piłkarska dla dzieci (sprawdź na https://www.r-gol.com/bramki-pilkarskie-dla-dzieci), bramka młodzieżowa oraz dla dorosłych.

Dodatkowo oprócz typowej, pełnowymiarowej bramki do gry w piłkę nożną, istnieją także specjalne treningowe, na halę oraz do mini piłki. Pod kątem montażu bramki występują w wersji przenośnej, stacjonarnej i mocowanej w studzienkach.

Rozróżnia się je również ze względu na materiał, z którego zostały wykonane. Najpopularniejszym surowcem jest aluminium, który charakteryzuje się lekkością, stabilnością i trwałością. Powszechne są także bramki plastikowe, a także te wykonane z drewna.

Którą bramkę do piłki nożnej najlepiej wybrać?

Profesjonalna i pełnowymiarowa bramka piłkarska ma wymiary 244 cm wysokości i 732 cm szerokości. W zależności od wieku graczy oraz umiejscowienia występują też mniejsze bramki piłkarskie (oferta bramek dostępna na https://www.r-gol.com/bramki-pilkarskie).

Dla najmłodszych piłkarzy w zupełności wystarczy bramka 30 na 40 cm, a dla nieco starszych dzieci 70 na 90 cm. Bramki młodzieżowe mają wymiary 137 na 213 cm. Najbardziej typowym rozwiązaniem na boiskach zewnętrznych jest bramka o wymiarach 200 cm wysokości i 500 cm szerokości.

Jak wybrać dobrą bramkę do piłki nożnej?

Decydując się na zakup bramki piłkarskiej przede wszystkim musimy określić, kto najczęściej będzie z niej korzystał i gdzie będzie ustawiona. Ze względu na użytkowników dostępne są następujące bramki piłkarskie:

  • profesjonalne – są najlepszym rozwiązaniem dla dorosłych, jak i nastolatków. Wykonane są w pełnowymiarowej i solidnej konstrukcji. Ich waga jest znacznie większa od mniejszych modeli.
  • młodzieżowe – są nieco mniejsze od bramek dla profesjonalistów, ale stabilniejsze i większe od bramek dla maluchów. W tym przypadku warto także zwrócić uwagę na siatkę, która musi być również odpowiednio mocniejsza.
  • dla dzieci – przeznaczone są najczęściej dla maluchów do 7 roku życia i powinny odpowiadać ich wzrostowi. Najczęściej produkowane są z plastiku, mają lekką wagę i łatwo je można przenosić w dowolne miejsce.

Warto również wiedzieć o tym, że niektóre bramki piłkarskie dodatkowo wyposażone zostały w specjalne ścianki treningowe, które służą do ćwiczenia celności strzałów. Wewnątrz ścianki znajdują się specjalne otwory wielkości piłki i trzeba ją zamontować pomiędzy słupkami bramki. Otwory umieszczone są w dolnych i górnych rogach, dzięki czemu podczas treningu można ćwiczyć skuteczność kopnięć.

Udostępnij na Facebook
Udostęnij na Twitter
Udostępnij na Linkedin

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top