Laserowe usuwanie tatuaży – obalamy wszystkie mity!

usuwanie tatuaży

Niestety, tatuaż na ciele często okazuje się po prostu błędem, którego po czasie chcemy się pozbyć. A najlepszym sposobem na to jest zabieg laserowego usuwania tatuaży przy pomocy innowacyjnych laserów pikosekundowych dostępnych w Klinice Miracki w Warszawie. Czy laserowe usuwanie tatuaży boli? Czy pozostawia blizny? I czy możliwe jest usunięcie kolorowych pigmentów ze skóry? Obalamy wszystkie mity związane z usuwaniem tatuaży laserem!

Czy laserowe usuwanie tatuażu boli?

Na temat bólu, jaki wywołują lasery usuwające tatuaże, krążą od wielu lat różnorodne legendy. Według niektórych ból kilkukrotnie przewyższa ten towarzyszący wykonaniu tatuażu, a dodatkowo naraża pacjenta na poparzenia i długi czas dochodzenia do siebie. Rzeczywiście, trzeba przyznać, że starsze systemy laserowe nie zapewniały pacjentowi idealnych warunków podczas zabiegu i mogły powodować trudny do zniesienia ból czy nawet poparzenia. Dziś jednak specjaliści medycyny estetycznej mają do dyspozycji tak innowacyjne urządzenia, jak lasery pikosekundowe PicoSure i Discovery Pico, które czynią ten zabieg o wiele bardziej komfortowym dla pacjenta. Dlaczego usuwanie tatuażu laserem pikosekundowym jest zabiegiem o minimalnej bolesności? Wytłumaczył nam to doktor Krzysztof Miracki – lekarz medycyny estetycznej, mający w Polsce największe doświadczenie w pracy z laserami pikosekundowymi.

,,W posiadanych przez nas laserach pikosekundowych PicoSure i Discovery Pico została wykorzystana technologia najkrótszej wiązki laserowej liczonej w pikosekundach, która pozwala na przeprowadzanie szybkich, skutecznych i niemal bezbolesnych zabiegów ze skróconym do minimum czasem rekonwalescencji pozabiegowej. Dzięki ultrakrótkiemu czasowi trwania impulsu ograniczone zostaje ryzyko nagrzania powierzchownych warstw skóry, a tym samym uciążliwego bólu podczas zabiegu. Oczywiście, pacjent może odczuwać pewne dolegliwości podczas usuwania tatuażu, jednak krótka procedura zabiegowa w połączeniu ze specjalnymi systemami chłodzącymi sprawia, że zabieg ten jest o wiele bardziej komfortowy dla pacjenta niż w przypadku zastosowania starszych systemów laserowych” – tłumaczy doktor Miracki.

Czy laserowe usuwanie tatuażu pozostawia blizny?

U pacjentów zmagających się z niechcianym tatuażem wiele obaw wzbudza też ryzyko powstania blizn, które stanowiły jeden z częstszych skutków ubocznych terapii przeprowadzanych starszymi systemami laserowymi. W przypadku zabiegów wykonywanych laserami PicoSure i Discovery Pico, ryzyko to jest ograniczone do absolutnego minimum. Światło laserowe działa w głębokich warstwach skóry bez naruszania jej zewnętrznej warstwy i przerywania bariery skórnej. Laser prowadzi do rozbicia pigmentu na mikroskopijne kawałeczki, które nasz organizm jest już w stanie samodzielnie usunąć.

Czy możliwe jest skuteczne usuwanie również kolorowych tatuaży?

Jeszcze do niedawna usunięcie kolorowych tatuaży w całości było zadaniem praktycznie niemożliwym. Starsze systemy laserowe nie miały odpowiednich parametrów do bezpiecznego i skutecznego usuwania tatuaży w kolorze. Ten problem to już jednak przeszłość dzięki specyficznym długościom fal i pikosekundowemu impulsowi zastosowanym w laserach PicoSure i Discovery Pico. Pierwszy z laserów jest urządzeniem, które idealnie radzi sobie z tatuażami w kolorze zielonym i niebieskim, podczas gdy Discovery Pico to niedościgniony lider w usuwaniu tatuaży żółtych, brązowych czy czerwonych. Problemem dla wszystkich laserów nadal jednak pozostają tatuaże białe, których światło laserowe po prostu “nie zauważa”.

Więcej informacji na temat usuwania tatuaży nowoczesnymi laserami pikosekundowymi znajdziesz na stronie: https://klinikamiracki.pl/twoj-problem/niechciany-tatuaz/

Udostępnij na Facebook
Udostęnij na Twitter
Udostępnij na Linkedin

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top