Lubrykanty – 3 powody, dla których warto je stosować

Lubrykanty to produkty, które zarówno urozmaicają doznania seksualne, jak i poprawiają ich jakość. Na rynku dostępne jest ich kilka rodzajów dopasowanych do konkretnych potrzeb. Dlatego oprócz podstawowej funkcji nawilżania, mogą także stymulować oraz działać przeciwzapalnie. Z jakich trzech powodów warto je stosować? Podpowiadamy.

1. Lubrykanty zapobiegają podrażnieniom

Podstawowy cel stosowanie lubrykantów to nawilżenie. Dlatego sprawdzają się zwłaszcza w przypadku suchości pochwy. Ta dolegliwość dotyczy kobiet w różnym wieku i może wynikać zarówno z chorób, jak i problemów wynikających bezpośrednio ze zbliżeń seksualnych. W niektórych przypadkach może także wynikać z powodu stosowania prezerwatywy. Suchość pochwy to także istotny dyskomfort dla mężczyzny. Dlatego warunkiem odbycia stosunku są produkty nawilżające, a więc lubrykanty. Zapobiegają powstawaniu podrażnień oraz zwiększają przyjemność z seksu.

Dodatkową zaletą lubrykantów jest także to, że chronią prezerwatywę przed uszkodzeniem. Zwiększony poślizg zmniejsza tarcie, a więc także sam napór zewnętrznej części prezerwatywy. Wpływa więc tym samym na większe bezpieczeństwo ich stosowania. Warto przy zakupie sprawdzić dokładne zalecenia, które znajdują się na opakowaniu, ponieważ nie wszystkie lubrykanty przeznaczone są do stosowania z prezerwatywami. Niektóre z tych produktów spełniają także istotną funkcję praktyczną. Na przykład pozwalają wykonać bezpieczny masaż pochwy i przygotowują ciężarną kobietę do porodu.

2. Lubrykanty poprawiają doznania

Niektóre lubrykanty zwiększają także doznania podczas stosunku. W zależności od konkretnego składu, mogą stymulować, a także przedłużać stosunek. Co okazuje się niezbędne zwłaszcza w przypadku niedoświadczonych kochanków. Ciekawym rozwiązaniem są zwłaszcza produkty zapachowe, które w większości można nawet smakować, ponieważ w swoim składzie nie zawierają żadnych szkodliwych substancji. Świetnie nadają się do poznawania ciała partnera lub partnerki oraz prawie całkowicie eliminują nieprzyjemne zapachy.

3. Pomagają w grze wstępnej

Ogromną zaletą lubrykantów jest to, że można je stosować już w trakcie gry wstępnej. Świetnie nadają się zwłaszcza do stosowania z różnymi zabawkami erotycznymi. Zwłaszcza producenci wibratorów i urządzeń do masturbacji zalecają, aby stosować je po nałożeniu niewielkiej warstwy substancji nawilżającej. Dzięki czemu można uniknąć nieprzyjemnych doznań, zwłaszcza na początku przygody z gadżetami erotycznymi. Pozwalają także zbudować nić zaufania między partnerami w trakcie korzystania z nich w fazie gry wstępnej.

Udostępnij na Facebook
Udostęnij na Twitter
Udostępnij na Linkedin

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top