Znaczenie mowy ciała w relacjach z kobietami.

mowa ciała

W tym gościnnym wpisie Akademia Skutecznego Uwodzenia Kobiet (www.asuk.pl) przedstawi wam znaczenie komunikacji niewerbalnej w relacjach damsko-męskich.  Jak sami założyciele twierdzą uwodzenia może nauczyć się każdy, bez względu na wiek i urodę. Zapraszam więc do lektury.

Komunikacja niewerbalna

Komunikacja niewerbalna to bardzo szerokie pojęcie na którą składa się m.in postawa ciała, mimika twarzy, ton głosu, tempo mówienia, kontakt wzrokowy, czy nawet dotyk. Mało kto zdaje sobie z tego sprawę, ale to ona stanowi aż 93% komunikatu, same słowa to zaledwie 7%. Swoim tonem głosu jesteś w stanie tym samym słowom nadać zupełnie inne znaczenie. Komunikacja niewerbalna stanowi najbardziej uniwersalny język na tej planecie, nie ważne gdzie się znajdziesz, możesz nie znać języka chińskiego, ale bez trudu rozpoznasz zdenerwowanego chińczyka.

Niewerbalne oddziaływanie na ludzi

Każdy z nas rozmawiając z innymi ludźmi, świadomie lub też nie wywiera wpływ na swoich rozmówców. Można to bardzo łatwo zauważyć podnosząc ton głosu, gdy będziesz rozmawiał z drugą osobą i nagle zaczniesz mówić dużo głośniej, to ta osoba również nieświadomie dostosuje się do Ciebie swoją głośnością mowy. Poprzez tego typu zachowania można bardzo łatwo wpływać na emocje innych ludzi, Wystarczy, że będziesz np. przebywał w jednym pokoju z drugą osobą i zachowywał się nerwowo twój stan jej się udzieli. Poprzez swoją mowę ciała jesteś w stanie wpływać na emocje innych ludzi, możesz tym samym wywoływać u nich napięcie, radość, złość, smutek, lęk, pożądanie, zazdrość itd.

Wystarczy, że Cię zobaczę, a powiem Ci jakim człowiekiem jesteś

Twoje stany emocjonalne, mentalność i samopoczucie wszystko to masz wypisane w swojej mowie ciała. Nawet idąc ulicą wysyłasz komunikat swojemu otoczeniu, jeśli idziesz pochylony, starasz się być wręcz niezauważonym przez pozostałych ludzi, mówisz cichym stłumionym głosem, to zostaniesz odebrany jako nieśmiała i niepewna siebie osoba. Natomiast idąc wyprostowany z uniesioną głową i mówiąc zdecydowanym głosem inne osoby od razu wezmą Cię za pewną siebie i swoich możliwości osobę. Chyba każdy spotkał się w swoim życiu z takimi sytuacjami, że rozmawiał z kimś kogo wcześniej nie znał i już po jednej minucie był w stanie stwierdzić, tak ta osoba jest pewna siebie, albo że jest zdecydowanie nieśmiała. Wszystkie te wnioski zostają wyciągnięte na podstawie komunikatów niewerbalnych.

Ewolucja

Nie każdy to wie, ale kobiety ok. 10-krotnie lepiej czytają mowę ciała, a niżeli robią to mężczyźni, wynika to z procesu ewolucji. Kobieta opiekując się potomstwem musiała bardziej rozwinąć kanały komunikacji, by wiedzieć czego dziecko potrzebuje. Po za tym kobiety zawsze zajmowały się rodziną, a mężczyźni byli odpowiedzialni za zapewnienie pożywienia i bezpieczeństwa. Dlatego właśnie ewolucja inaczej ukształtowała mózg kobiet i mężczyzn. W związku z tym również każda z płci poszukuje innych cech u partnera. Mężczyźni instynktownie zwracają uwagę na piersi kobiet, aby mieć pewność, że będzie ona w stanie wykarmić potomstwo i biodra, by mogła urodzić zdrowe dziecko. Natomiast kobiety szukają facetów, którzy zapewnią im przetrwanie i pożądają tych posiadających cechy tj. pewność siebie, zdecydowanie, czy też wytrwałość. Kobiety nie patrzyły na męską urodę, tylko czy facet ma odpowiednie geny i da zdrowe potomstwo oraz zapewni jej możliwość przetrwania. Mimo, że rozwinęła się dużo bardziej cywilizacja, technologia, to ewolucja nie postępuje tak szybko i dlatego wszystkie te cechy które były pociągające w prehistorii, nadal takimi pozostały.

Jak wykorzystać komunikację niewerbalną w relacjach damsko-męskich?

Jeżeli jesteś mężczyzną i chcesz przyciągać do siebie kobiety musisz być w stanie w sposób niewerbalny komunikować swojemu otoczeniu męskie cechy charakteru. Męska uroda dla kobiety ma bardzo małe znaczenie, nawet jeśli na początku zwraca na nią uwagę, to później staje się ona zupełnie nieistotna. Znam przystojnych facetów, którzy nie mają kobiet a także tych o których nikt by nie powiedział, że są przystojni, ale przyciągają do siebie kobiety. Często zgłaszają się do nas mężczyźni z problemami w poznawaniu kobiet i tak naprawdę chcieliby oni dostać magiczny tekst, który wypowiedzą i każda kobieta ich pokocha. Niestety to co mówisz ma bardzo małe znaczenie, ważniejsze jest to w jaki sposób mówisz! Jak magiczny tekst ma zadziałać skoro stanowi on tylko 7% komunikacji? Jeżeli 93% Twojej mowy niewerbalnej będzie wysyłało sprzeczny komunikat do wypowiedzianych słów, to jak myślisz w co kobieta uwierzy?

Spojrzenie i dotyk

Kobiety bardzo duże znaczeni przywiązują do tego jak mężczyzna na nią patrzy, samym spojrzeniem jesteś w stanie zbudować napięcie seksualne. Osoby nieśmiałe nie są w stanie utrzymywać z kimś kontaktu wzrokowego i bardzo szybko spuszczają wzrok, poprzez co komunikują brak pewności siebie.
Dotyk natomiast również jest w stanie bardzo dużo zakomunikować, może być on delikatny i zmysłowy, a także silny, dominujący czy nawet agresywny. Każdy z tych form dotyku będzie komunikował coś innego. Gdy dotykasz kobiety podkreślasz tym swoją pewność siebie, bo osoba nieśmiała nigdy nie odważy się dotykać innych osób. Jako ciekawostkę dodam tutaj, że gdy dotykasz kobiety w sposób odpowiedni np. po wewnętrznej stronie przedramienia to w jej ciele wydziela się oksytocyna, która to potęguję kobiecą ufność i przywiązanie do Ciebie.

Złoty środek

Jedynym sposobem na „nauczenie” się właściwej mowy ciała, jest odpowiednie nastawienie mentalne. Po pierwsze musisz sam wierzyć w swoje możliwość! Twoja mowa ciała będzie komunikować „jestem pewny siebie” tylko wtedy gdy Ty sam będziesz o tym przekonany. Oczywiście można nauczyć się mowy ciała, jednak wówczas będzie ona sztuczna i gdy przyciągniesz już kobietę do siebie, to ona po pewnym czasie zorientuje się, że Ty taki nie jesteś, a tylko udajesz. Jeśli chcesz poznawać kobiety swoich marzeń to musisz sam być o tym przekonany, że możesz to robić. Co by było gdybyś teraz spotkał swoją wymarzoną kobietę? Podszedłbyś do niej? Jeżeli odpowiedź brzmi „nie” to znaczy, że brakuje Ci pewności siebie i powinieneś się skupić na tym by ją zdobyć. Mogę Ci tutaj zagwarantować, że jeśli uważasz coś co jest ponad twoje siły to takim to będzie. Wszystko jest możliwe jeśli twoje nastawienie jest odpowiednie.

Udostępnij na Facebook
Udostęnij na Twitter
Udostępnij na Linkedin

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top