Przejmij kontrolę nad swoim życiem!

życiowy wybór

Chcesz przejąć kontrole nad swoim życiem? Bądź odpowiedzialny!

Pierwszym elementem dobrego funkcjonowania w życiu jest poczucie własnej wartości, to „polubienie siebie”; drugim ważnym składnikiem jest odpowiedzialność. Przejęcie odpowiedzialności za swoje życie to podstawa jeśli chodzi o szacunek do siebie i poczucie wartości. Ta odpowiedzialność to przejęcie „steru” i zaakceptowanie faktu , że wszystko co się zdarzy zależy od nas samych. Tylko Ty sam jesteś odpowiedzialny za siebie; nie Twój szef, rząd, kraj, żydzi itp.. Jesteś prezesem w swojej jednoosobowej spółce. Jesteś czym jesteś, i gdzie jesteś, bo sam tak postanowiłeś, poprzez szereg wyborów. Nie będziesz w stanie szanować siebie i być z siebie dumnym jeśli nie staniesz się odpowiedzialny. Im więcej weźmiesz na siebie odpowiedzialności tym bardzie siebie lubisz. Nie składaj winy na innych, nie narzekaj. To nie wina Tuska. Jeśli nie podoba Ci się sytuacja to działaj i ją zmieniaj. Jeśli nic nie możesz zrobić to zaakceptuj sytuację, ale nie narzekaj. Przejęcie odpowiedzialności za swoje życie cechuje ludzi dojrzałych.

A czy Ty jesteś odpowiedzialny?

Możesz w prosty sposób sprawdzić swoją odpowiedzialność. Pomyśl o czymś, co chcesz osiągnąć; chcesz zgubić kilka kilogramów? Lepszych wyników w nauce? Lepiej wykonywać swoją pracę? Następnie zadaj sobie pytanie, dlaczego tak nie jest. W głowie zapewne masz już swoje ulubione wymówki, te bzdury, które przychodzą do głowy na poczekaniu. Tylko zadaj sobie pytanie, czy jest ktoś na świecie, który jest w podobnej sytuacji co Ty, ma takie same problemy, a jednak realizuje swoje cele. No jasne, takich osób są tysiące, dlatego Twoje wymówki są gówno warte. Wymówki to zły nawyk. Zaczynamy je wymyślać jeszcze jako dzieci, a po pewnym czasie mamy ich całą „kolekcję”. Jeśli nie jesteś poważnie chory, a jesteś zapasionym grubasem, to tylko i wyłącznie Twoja wina i twoich złych nawyków. Nie genów, grubych kości, braku czasu, pieniędzy i innych bzdur, które ładujesz sobie do łba, tylko Twoja. Bądź odpowiedzialny i przyjmij do wiadomości, że to kim jesteś i jaki jesteś to Twój wybór. Odpowiadasz za każdy element swojego życia.

Człowiek odpowiedzialny, czyli jaki?

Co cechuje ludzi odpowiedzialnych? Osoby takie panują nas swoim życiem, bez poczucia, że są sterowane przez kogokolwiek. To osoby kreatywne, a nie roszczeniowe. Osoba kreatywna szuka najlepszych rozwiązań, a nie wymówek i winnych swojej sytuacji. Osoby niedojrzałe szukają kogoś kto się nimi zajmie. Kiedyś to była mama, teraz oczekują opieki od rządu lub kogokolwiek, kto ich pogłaszcze po głowie. Człowiek instynktownie unika trudności i problemów, jednak wszystkiego nie przewidzi i życie od dziecka rzuca wyzwania. Reaguj na nie. Nie oglądaj się na pomoc innych. Panując nad reakcjami na rożne sytuacje, panujesz nas swoim życiem. To jak zareagujesz zależy tylko od Ciebie. Reaguj kreatywnie. Reagując staniesz się lepszą osobą.

Twoje życie zależy od Twoich wyborów. To w jakim punkcie jesteś teraz, i czy to Ci się podoba czy nie, wynika z decyzji z przeszłości. Nie podoba Ci się to w jakim punkcie jesteś dziś, chcesz coś zmienić? To już dziś reaguj i podejmuj lepsze decyzje.

Udostępnij na Facebook
Udostęnij na Twitter
Udostępnij na Linkedin

5 thoughts on “Przejmij kontrolę nad swoim życiem!”

  1. Fajna forma bloga, no i adres również ciekawy. Szablon – jak na poważny blog, fajny. Lubię proste i przejrzyste szablony.
    Kontrola nad naszym życiem zależy tylko od nas samych. Ile poświęcimy sobie czasu i go zorganizujemy 🙂

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top