Rękawiczki rowerowe na każdą porę roku

Dłonie pełnią bardzo istotną funkcję podczas jazdy na rowerze. To one odpowiadają za pewny chwyt kierownicy i kontrolę nad rowerem. Są przy tym stale narażone na kontakt z chłodnym wiatrem, mrozem oraz promieniowaniem słonecznym. Niezwykle istotne jest więc prawidłowe zabezpieczenie dłoni przez wyjściem na rower, o którym powinniśmy pamiętać właściwie przez cały rok. Odpowiadają za nie rękawiczki rowerowe, których warto mieć przynajmniej dwie, różne pod względem konstrukcji i parametrów użytkowych pary.

Rękawiczki rowerowe i ich praktyczna funkcja

Rękawiczki stanowią jeden z podstawowych elementów garderoby każdego rowerzysty. Właściwie dobrany model zapewnia komfortową i bezpieczną jazdę oraz pozwala w odpowiedni sposób zatroszczyć się o dłonie. Rękawiczki rowerowe pełnią kilka istotnych funkcji. Po pierwsze gwarantują pewny, solidny chwyt kierownicy podnosząc w efekcie komfort i bezpieczeństwo jazdy. Dłonie ubrane w rękawiczki lepiej trzymają się kierownicy i mniej ślizgają się, szczególnie w sytuacji, kiedy są spocone. Po drugie, rękawiczki chronią wewnętrzną część dłoni przed bolesnymi otarciami i odciskami oraz stanowią swoistą amortyzację wstrząsów.

Trzecim zadaniem, któremu muszą sprostać rękawiczki rowerowe, jest odpowiednia ochrona dłoni przez warunkami atmosferycznymi panującymi zarówno jesienią i zimą, jak i w okresie letnim. Odkryte dłonie są narażone na stały kontakt z zimnym wiatrem, mrozem, promieniowaniem UV oraz opadami atmosferycznymi, które mogą powodować, że jazda stanie się mało przyjemna oraz będzie mogła nieść za sobą negatywne skutki zdrowotne. Dobrej jakości rękawiczki rowerowe skutecznie zabezpieczają dłonie przed wychłodzeniem pozwalając cieszyć się ulubioną aktywnością fizyczną o każdej porze roku, w tym także w chłodne, zimowe dni.

Jakie rękawiczki rowerowe wybrać na poszczególne pory roku?

Jesień i zima to czas, kiedy w szczególności powinniśmy zadbać o właściwą ochronę naszych dłoni podczas jazdy na rowerze. Do tego celu najlepiej sprawdzą się rękawiczki rowerowe z długimi palcami, które są dostępne w dwóch wersjach – cieńszej i grubszej. Jesienne rękawiczki rowerowe powinny być wykonane z ocieplanego materiału o dodatkowych właściwościach wiatroodpornych i wodoodpornych. Istotny jest wybór prawidłowego rozmiaru – rękawiczki nie mogą ograniczać ruchów, ale nie mogą być także zbyt ciasne, aby nie blokowały prawidłowego przepływu krwi. Grubsze rękawiczki rowerowe będą natomiast doskonałym wyborem na zimowe przejażdżki.

Noszenie rękawiczek kojarzy nam się głównie z jesienią i zimą. Po rękawiczki rowerowe warto jednak sięgnąć także w okresie letnim. W ciepłe, a nawet upalne dni najlepiej sprawdzą się akcesoria z krótkimi palcami, które zagwarantują pewny chwyt kierownicy dłoniom narażonym na intensywne pocenie się, zabezpieczą je przed otarciami i odciskami oraz będą stanowiły dodatkową ochronę w razie upadku z roweru. Istotną kwestią w okresie letnim jest także zabezpieczenie wierzchniej części dłoni przed promieniowaniem słonecznym, z którym długotrwały kontakt często kończy się bolesnymi oparzeniami.

Udostępnij na Facebook
Udostęnij na Twitter
Udostępnij na Linkedin

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top