Pierwszy skok w tandemie krok po kroku

Czy kiedykolwiek marzyło Ci się , aby poczuć wolność, jaką daje latanie? Chcesz zobaczyć świat leżący u Twych stóp? Nic prostszego -skocz ze spadochronem!

Spadochroniarstwo cieszy się coraz większą popularnością. Dzięki możliwości skoku w tandemie sport ten stał się dostępny praktycznie dla każdego. Wystarczy ogólnie dobry stan zdrowia i można bez problemu cieszyć się podniebną przygodą.

Na początek warto zastanowić się, którą szkołę spadochronową wybrać – najważniejsze, aby był to sprawdzony, Certyfikowany Ośrodek Szkolenia Lotniczego, w końcu bezpieczeństwo jest tutaj najważniejsze. Aktualnie największą szkołą spadochronową w Polsce jest Skydive.pl. Zapisać się na skok można nie wstając nawet z wygodnego fotela, wszystko odbywa się za pośrednictwem Internetu – rejestracja, płatność, wybór terminu. Mówiąc o płatności warto wspomnieć o cenach, jakie poniesiemy za taką przyjemność. W ofercie znaleźć można skoki z 3000 metrów (koszt to 550zł) lub 4000 metrów (700zł). Różnią się one długością swobodnego spadania – w pierwszej wersji jest to 30 sekund, w drugiej natomiast aż 60. Oczywiście spotkać się można z różnego rodzaju promocjami i zniżkami. Dodatkowo do każdego skoku istnieje możliwość dokupienia filmowania ze zdjęciami (250zł), całe wydarzenie jest wtedy nagrywane przez profesjonalnego kamerzystę. Szczegóły dostępne są na stronie www.skydive.pl

Dogodna opcja skoku już wybrana, w końcu nadchodzi upragniony dzień. Pamiętaj, aby wziąć ze sobą wiązane, sportowe buty i wygodny strój, który nie krępuje Twoich ruchów i na który bez problemu założysz kombinezon.

Kiedy wszystko gotowe czas pojawić się na lotnisku – godzina, którą wybierasz przy ustaleniu terminu, to czas przyjazdu na miejsce, nie skoku. Kiedy zgłosisz się do Manifestu (czyli rejestracji) dostaniesz do wypełnienia oświadczenie, a następnie poznasz swojego instruktora i kamerzystę (jeśli taka opcja została przez Ciebie wybrana) – przygodę czas zacząć!

Tandem pilot (osoba skacząca razem z Tobą) przeprowadzi krótkie, naziemne szkolenie, w którym opowie Ci o wszystkich etapach skoku, odpowie na nurtujące pytania i na pewno zadba też o dobry humor i wspaniałą atmosferę. Następnie pomoże Ci dobrać odpowiedni kombinezon (chyba, że jest na tyle ciepło, że zechcesz skakać bez) i założy uprząż. Razem powędrujecie do samolotu i wzbijecie się w przestworza. Po około 15 minutach lotu i osiągnięciu odpowiedniej wysokości instruktor przypnie do siebie Twoją uprząż i sprawdzi jeszcze raz zabezpieczenia. Kiedy jego czujne oko upewni się, że wszystko jest w najlepszym porządku, a drzwi samolotu się otworzą, powoli zaczniecie się do nich zbliżać. Na zewnątrz będzie czekał na was kamerzysta. Spojrzenie na cudowną przestrzeń pod Twoimi nogami i…. skok!

Spadasz z prędkością ponad 200km/h. Poziom adrenaliny znacznie się podnosi i czujesz bezgraniczną wolność. Przy opcji z filmowaniem masz okazję pobawić się z lecącym obok kamerzystą – przesłać mu buziaka, pokazać serduszko, złapać za rękę, czy zrobić supermana. Na wysokości 1700m tandem pilot otwiera spadochron i zostajecie sami.

W ciągu około 6-7 minut latania na otwartej czaszy możecie już swobodnie rozmawiać i podziwiać piękne widoki z lotu ptaka. Na koniec lądujesz miękko na nogach instruktora i przybijasz piątkę kamerzyście. Nagranie i zdjęcia w jakości HD możesz odebrać już pół godziny po skoku.

Udostępnij na Facebook
Udostęnij na Twitter
Udostępnij na Linkedin

1 thought on “Pierwszy skok w tandemie krok po kroku”

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top