Taktyka małych kroczków. Recepta na sukces zawodowy oraz osobisty.

Cześć, dzisiejszy wpis będzie bardzo osobisty i stanowi kwintesencję moich przemyśleń oraz działań jeśli chodzi o tematykę motywacji, produktywności i osiągania celów na polu zawodowym, osobistym czy sportowym. W czasie gdy większość z nas siedzi w domu z powodu Koronawirusa i mamy dość sporo czasu może warto zastanowić się nad tym i wprowadzić trochę zmian na lepsze, hmm?

To tak prosta, uniwersalna i stara jak świat zasada, że większość ludzi, także Ty niestety ją ignoruje, traktując jako banał; Metoda małych, ale systematycznych kroczków. Kropla drąży skałę, jakby powiedzieli inni. Hołduję jej od 2 lat i póki co zbieram tego bardzo dobre efekty, zarówno na polu sportowym jak i zawodowym.

Nie szukaj dróg na skróty – rusz w długą drogę, ale zrób to teraz, NATYCHMIAST!

Widzisz, większość ludzi którzy chcą coś zmienić w swoim życiu, nauczyć się języka, zgubić kilka kilogramów, przeczytać 20 książek w roku, szukają cudownych metod motywacyjnych, cudownych środków do realizacji swoim marzeń, czy celów. Szukają złotych pomysłów na biznes, cudownych tabletek, czy najlepszych planów treningowych, obiecujących 6-pak w miesiąc.

Niestety, nie ma żadnych dróg na skróty, a stan kiedy jesteśmy permanentnie zmotywowani nie istnieje, nie ma takich ludzi, którym się cały czas chce, i którym się udaje bez wysiłku.

Sukces nigdy nie jest na wyciągnięcie ręki, każdy by go osiągnął, gdyby tak było, tymczasem na szczycie jest pusto… Może i to frazesy rodem z motywacyjnego disco polo, taki tani kołczowy fast food, ale pomyśl nad tym chwilę.

Pomyśl nad czymś co Ci się udało? Przyszło łatwo? Na pewno nie! Dam sobie rękę uciąć że było cholernie ciężko. A ciężka praca, nie jest sexy. I każdy od niej stroni. Taki mamy mózg, który szuka dróg na skróty, podsuwa wymówki. I mimo, że wiesz że to są wymówki, to sam je powtarzasz.

Na pierwszy krok jest pora właśnie teraz.

Nie wiem co Ci chodzi po głowie, jakie masz ambitne plany, ale zrób mały krok w celu ich realizacji właśnie teraz. Zrób pierwszy krok. Daj sobie poczucie sprawczości, zacznij po prostu. Siła pędu ruszy wszystko dalej. Konfucjusz powiedział: „Każda podróż zaczyna się od pierwszego kroku”.

A kroczki są malutkie, ale setki czy tysiące kroków składa się na dość spora i fajną podróż. Wiesz, że podczas swojego życia przejdziesz ziemię wzdłuż równika, aż 4 krotnie? A zacząłeś dawno temu mając około 1 roku.

Chcesz nauczyć się języka obcego? Nie szukaj cudownych metod, poświęć tylko kwadrans dziennie. To tak mało, ale zobacz ile to jest godzin systematycznej pracy w ciągu roku. Bardzo dużo!. Po roku będziesz znał całkiem obcy Ci do tej pory język.

Krok po kroczku…

Chcesz schudnąć? Nie przytyłeś w tydzień, i w tydzień nie schudniesz, ale systematycznie ćwicząc w końcu Ci się uda. Nie szukaj dróg na skróty, wstań teraz i zrób pierwsze 10 przysiadów, czy pompek. A potem kolejne. Rób tak przez pół godziny codziennie. Pół godziny to tak mało, że ciężko o jakąkolwiek wymówkę, by tego nie robić. Nie myśl co będzie jutro, za tydzień. Jesteś Tu i Teraz. Dziś masz zrobić te pół godziny. A jutro? Jutro będzie dopiero jutro a Ty ćwicz.

Chciałbyś czytać książki, ale nie masz czasu? Na 10 stron dziennie znajdziesz czas zawsze, ot choćby na toalecie. Brzmi głupio? Pomyśl o tym, hmm?

10 stron dziennie to 300 w ciągu miesiąca, a tyle ma około 1 książka. To 12 książek w skali roku, a gwarantuje Ci że jeśli przeczytasz w ciągu roku 12 dobrych książek z zakresu rozwoju osobistego, Twoje życie zmieni się bardzo mocno; siła pędu- pamiętaj. Nie wiesz jakie książki wybrać na początek? Zostaw komentarz, chętnie podzielę się z Tobą informacja które dla mnie były najbardziej owocne.

Klucz do wszystkiego CIERPLIWOŚĆ

Stosuj moją metodę wszędzie tam gdzie chcesz tylko pamiętaj o najważniejszej rzeczy; o cierpliwości. A to niełatwe, bo Twój mózg nie widząc natychmiastowej gratyfikacji Twoich działań będzie podstawiał Ci nowe wymówki, by tego nie robić.

Ale Ty już wiesz, że trzeba, krok po kroku..

Powodzenia

Udostępnij na Facebook
Udostęnij na Twitter
Udostępnij na Linkedin

1 thought on “Taktyka małych kroczków. Recepta na sukces zawodowy oraz osobisty.”

  1. Szczerze powiedziawszy jestem ciekaw ksiązek, ktore czytales Blog jest super, bo normalny, bez żadnych fajerwerków i kretyńskich bon motów. Ta normalność pobudza do działania. Ale jakbyś polecił książki byłoby super Pozdro

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top