Trenażer- trenuj w każdych warunkach!

trenazer

Wiosna tuż, tuż, a ty wciąż nie masz formy? A może chcesz trenować w każdych warunkach, nawet w środku zimy bez ryzyka przeziębienia? Postaw na trenażer! To niewielkie urządzenie otworzy przed Tobą zupełnie nowe możliwości treningu bez ograniczeń. Czym jest trenażer, do czego służy i jak wybrać ten najlepszy?

Czym jest trenażer i do czego służy?

Trenażer rowerowy to urządzenie, które umożliwia trening rowerowy w sztucznych warunkach, np. w domu. Sprawdza się np. w zimie, gdy warunki do uprawiania kolarstwa są ciężkie. Warto podkreślić, że trening przy użyciu trenażera działa zupełnie podobnie do klasycznego treningu rowerowego. Większość trenażerów jest kompatybilna z każdym rowerem górskim i szosowym. Wyróżnia się kilka rodzajów trenażerów., różniących się od siebie mechanizmem stawiania oporu, a także wrażeniami podczas treningu.

Dla kogo zalecany jest trenażer?

Trenażer jest urządzeniem polecanym każdemu, kto chce trenować bez względu na panujące na zewnątrz warunki. Trenażer jest niewielkich rozmiarów, zazwyczaj jest składany, co pozwala na łatwe przechowywanie nawet w niewielkim mieszkaniu. Jest kompatybilny z większością rowerów, co rozszerza jego zastosowanie. Ponadto, trening na trenażerze z pewnością pozwoli na utrzymanie formy nawet w środku zimy. To świetny sposób na relaks i odpoczynek, a także na aktywne spędzenie wolnego czasu. Z trenażera może korzystać każdy, bez względu na wiek, płeć czy stopień zaawansowania.

Rodzaje trenażerów

Aby wybrać właściwy trenażer, należałoby w pierwszej kolejności poznać rodzaje tych urządzeń. Na uwagę zasługuje m.in. trenażer hydrokinetyczny, który pozwala na trening z symulacją trudnych warunków. Dzięki zastosowaniu specjalnego oleju stawiany jest opór, który idealnie tworzy warunki wiatru czy stromego podjazdu, intensywnie angażując mięśnie nóg. Trening z udziałem trenażera hydrokinetycznego jest bardzo realistyczny. Zdecydowanie prostszym urządzeniem jest trenażer z rolką oporową, która dociśnięta jest do tylnego koła. Stawia ona opór, kręcąc się razem z kołem. To rozwiązanie jest najbardziej klasyczne, a jednocześnie najtańsze. Opór może zmieniać się automatycznie w przypadku trenażerów hydraulicznych bądź manualnie w trenażerach magnetycznych.

Obecnie, największą popularnością cieszą się modele interaktywne, które umożliwiają połączenie się z aplikacjami. Większość miłośników treningów wybiera aplikację Zwift lub Rouvy. Tego rodzaju oprogramowanie pozwala na przełamanie nudy podczas treningu i rywalizację z innymi przy pokonywaniu kolejnych tras. Na rynku dostępne są jeszcze modele bez kompatybilności z aplikacjami i są chętnie wybierane przez miłośników trenowania w spokoju i skupieniu.

Jak kupić dobry trenażer i na co zwrócić uwagę?

Aby wybrać właściwy dla siebie trenażer, trzeba najpierw odpowiedzieć sobie na pytanie, czego tak naprawdę oczekujesz od tego urządzenia. Jeżeli lubisz innowacje i nowoczesne rozwiązania, możesz postawić na trenażer interaktywny. Jeżeli trenażer ma służyć do poważnych treningów w ciągu zimy, najlepiej będzie zakupić direct drive’a, który zapewni niesamowicie realistyczne odczucia podczas jazdy. To najbardziej profesjonalne urządzenie, na którym trenują najlepsi. Szukając trenażera idealnego, warto przejrzeć nasze oferty. Oferujemy doskonałej jakości trenażery o wysokim stopniu zaawansowania i najwyższych parametrach technicznych. W naszej ofercie trenażer dla siebie znajdą zarówno początkujący, jak i zaawansowani kolarze. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!

Udostępnij na Facebook
Udostęnij na Twitter
Udostępnij na Linkedin

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top