Aktywność fizyczna w domu? Sprawdź ranking darmowych aplikacji do ćwiczeń

ranking aplikacji do ćwiczeń

Prowadzenie zdrowego trybu życia nierozerwalnie wiąże się z aktywnością fizyczną. Z różnych powodów nie masz ochoty na ćwiczenia poza domem? Nic straconego. Dziś uprawianie sportu w zaciszu domowym jest możliwe m.in. za sprawą aplikacji mobilnych posiadających zestawy ćwiczeń skrojone pod indywidualne potrzeby użytkowników, programy motywacyjne i inne tego typu funkcjonalności. Poznaj najlepsze darmowe aplikacje do ćwiczeń w domu – sprawdź ranking przygotowany przez Sklep Sportowy. 

TOP 10 darmowych aplikacji do ćwiczeń

Poniżej znajdziesz ranking 10 najlepszych, darmowych aplikacji do ćwiczeń w domu.

1.  Ćwiczenia w Domu – Bez Sprzętu (38,5 pkt)

Pierwsze miejsce w rankingu należy do aplikacji Ćwiczenia w Domu – Bez Sprzętu. W 2018 roku została uznana za najlepszą w swojej kategorii. Ćwiczenia w Domu – Bez Sprzętu wyróżniają się szerokim zakresem funkcjonalności – dostępem do zaleceń trenera, ustawieniem poziomu sprawności (początkujący, średniozaawansowany i zaawansowany), śledzenie postępów pod kątem wagi czy BMI. Aplikacja posiada także typowo motywacyjne funkcje, takie jak licznik spalonych kalorii po treningu możliwość udostępniania wyników w social mediach.

2. Sześciopak w 30 Dni (37,5 pkt)

Aplikacja Sześciopak w 30 dni oferuje dostęp do zaleceń trenera i liczby spalonych kalorii po wykonanych ćwiczeniach. Znajdziesz w niej także lekcje w formie video tłumaczące jak poprawnie wykonywać trening.

3. 30 Dni Wyzwania Fitness (34,5 pkt)

30 Dni Wyzwania Fitness to aplikacja, która oferuje użytkownikom spersonalizowane serie ćwiczeń dedykowane różnym partiom ciała. Dzięki temu wybierasz interesujące Cię miejsca, które chcesz ćwiczyć, a dzięki aplikacji otrzymujesz optymalny, dostosowany do Twoich potrzeb trening. 30 Dni Wyzwania Fitness daje także możliwość monitorowania postępów. 

 4. Schudnąć w 30 dni (33,4 pkt)

Kolejna aplikacja w zestawieniu to Schudnąć w 30 dni. Dzięki niej masz dostęp do video z zaleceniami trenera oraz niestandardowe treningi takie jak na przykład joga twarzy. Co więcej, Schudnąć w 30 dni oferuje także dostęp do planu żywieniowego.

5. Schudnij z aplikacją dla kobiet (30,9 pkt)

Schudnij z aplikacją dla kobiet to propozycja dla osób, które chcą ćwiczyć bez posiadania sprzętu. Aplikacja proponuje krótkie, efektywne treningi dedykowane osobom chcącym schudnąć.

6. Trening Deski – 30-dniowe bezpłatne wyzwanie deski (28,6 pkt)

Trening Deski – 30-dniowe bezpłatne wyzwanie deski umożliwia trening deski pod kilkoma postaciami. Aplikacja dedykowana jest osobom, które chcą schudnąć, zwiększyć swoją siłę oraz mięśnie.

7. Ćwiczenia spalające tłuszcz-ćwicz w domu i chudnij (24,5 pkt)

Ćwiczenia spalające tłuszcz – ćwicz w domu i chudnij to aplikacja z 30-dniowym planem treningowym składającym się z 5-minutowych oraz 10-minutowych filmów instruktażowych. Aplikacja daje możliwość synchronizacji danych z Google Fit.

8. Ćwiczenia w domu – plan posiłków, osobisty trener (24,3 pkt)

Kolejną aplikacją ujętą w rankingu jest propozycja Ćwiczenia w domu – plan posiłków, osobisty trener. Dzięki niej masz dostęp do zestawów ćwiczeń na całe ciało oraz na mięśnie brzucha, pośladki, ramiona i nogi.  Co więcej, możesz wybrać także ćwiczenia dedykowane rozgrzewce oraz rozciąganiu po treningu.

9. Workout Trainer: home fitness coach (23,6 pkt)

Workout Trainer: home fitness coach gwarantuje mnóstwo różnych treningów z instrukcjami w formie filmików, zdjęć i audio. W aplikacji możesz wybrać także poziom zaawansowania ćwiczeń. Chętni mogą ją sparować ze smartwatchem.

10.  Fitify: Ćwiczenia w domu bez sprzętu (20,5 pkt)

W aplikacji Fitify: Ćwiczenia w domu bez sprzętu masz do dyspozycji indywdualne plany treningowe, wskazówki w formie wideo oraz audio. Aplikacja umożliwia odtwarzanie treningu offline. Do niektórych ćwiczeń będziesz potrzebował dodatkowego obciążenia: kettlebella, wałka do masażu, ciężarków.

Jak powstał raport?

Zespół analityczny Sklepu Sportowego oceniał aplikacje na podstawie trzech elementów: średniej ocen, liczby ocen oraz liczby pobrań. Następnie każdej z nich przyznawał punkty od 1 do 10, gdzie 10 była wartością najwyższą. Ponadto, wskaźniki otrzymały wagę – najważniejszym czynnikiem uznano średnią ocenę aplikacji. W taki sposób wyliczono sumę punktów, które wyłoniły zwycięzcę rankingu.

Raport w całości jest dostępny na stronie internetowej Sklepu Sportowego.

Udostępnij na Facebook
Udostęnij na Twitter
Udostępnij na Linkedin

4 thoughts on “Aktywność fizyczna w domu? Sprawdź ranking darmowych aplikacji do ćwiczeń”

  1. Każda aktywność jest dobrym wyborem, dlatego warto ćwiczyć nawet w domu. Świetny zestaw aplikacji, na pewno będą pomagać w byciu systematycznym, ale też dodawać motywacji. Na pewno z którejś skorzystam, muszę tylko dokładnie się z nimi zapoznać.

  2. Powiem wam, że ja niedawno zainteresowałam się nurkowaniem. Właśnie planuję na dniach zamówić porządny sprzet nurkowy, tym bardziej, że w sumie mam już na oku świetną ofertę

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top