Przygotowania się występu przed Jury ⭐MAM TALENT⭐ rozpoczęte!

Pre casting zaliczony sukcesem. Czas na występ przed Jury.

Czas pokazać swoje niszowe hobby jakim są pompki szerszej publiczności w programie Mam Talent. Nie pamiętam, żeby przez dotychczasowe 10 edycji tego programu ktoś zaprezentował pompki w takiej postaci.

Dla tych co nie wiedzą jak odbywają się eliminacje do programu: aby dostać się do występu przed jury trzeba przejść Precasting. Precastingi odbywają się w głównych miastach Polski. Można też za pośrednictwem strony internetowej wysłać swój występ. Ja skorzystałem z tej drugiej opcji. Wysłałem poniższy filmik, który nie uważam zresztą za szczyt swoich możliwości:

 

Było też drugie podejście, ale zabrakło już mocy:

 

 

Udało się, po 2 dniach dostałem takiego o to maila z produkcji programu:

Na występ przed Jury wybieram się do Warszawy, tam mam najbliżej. Nagranie jest w dniach 9 – 10 lipca. Dobrze, że to ostatni casting, mam więcej czasu na przygotowanie swojego „wykonu”. Prawie 2 miesiące. Niestety jest nad czym pracować. Występ ma trwać do dwóch minut, i obciachem będzie złapać zadyszkę po 40 sekundach. Obecna kondycja niestety nie pozwala na więcej. Nigdy nie byłem tytanem wydolności. Teraz mam blisko 2 miechy żeby to zmienić. Faktem jest że nie znam drugiej dyscypliny sportu wymagającej większej wytrzymałości (no może sprint).

Pomóżcie mi z choreografią do występu.

Moim celem jest combo z pompek trwające przynajmniej minutę. Co zrobię ze swoją drugą minutą? Nie wiem, na razie myślę. Różne pomysły przychodzą do głowy. Myślałem zrobić pompki z Foremniak na plecach, produkcja programu chce pompek na na 4 butelkach (ale niestety nie utrzymam się)

Stąd mam prośbę do was, napiszcie mi w komentarzu swoje pomysły, co mógłbym zrobić na bazie pompek, żeby uatrakcyjnić swój występ. Piszcie wszystko co wam do głowy przyjdzie, nawet te pomysły najbardziej „z czapy”. Najciekawsze nagrodzę swoim ebookiem „Pompki: sylwetka, siła, sprawność”.

Jeśli macie swoje ulubione nuty do treningu również podeślijcie tytuły; potrzeba czegoś mocno energetycznego.

Przygotowania do programu: plan treningowy.

Z planem treningowym też mam problem. Wszelkie sugestie też mile widziane. Póki co wytrzymałość słabo progresuje. Sądziłem że jak będę ćwiczył codziennie to będzie coraz lepiej, ale widzę że jak robię dzień przerwy, to potem jest większa moc. Myślę, że dobrze, by było zrzucić do występu ze 3 kg.

Obecnie trening wygląda tak:

trenuje 5-6 razy w tygodniu po minimum godzinie wg. schematu.

1 dzień. ok. 20 minut ćwiczę combo z pompek. Następnie 3-4 ćwiczenia różnych pompek eksplozywnych (z wybiciem całego ciała w górę, z klaśnięciem itp).

2 dzień. 20 minut ćwiczę elementy pod combo z pompek. Następnie 8 serii podciągnięć na drążku (na zmianę nachwytem i podchwytem) Na koniec 4 serie burpessów.

3. dzień. Elementy pod combo. 2 ćwiczenia na barki po 4 serie, 4 serie dipów, i na koniec 4 serie bar dipów.

4. dzień przerwa.

Następnie powtarzam schemat z dni 1-3.

Poćwiczę tak ze dwa tygodnie. Jeśli będzie nadal słabo, niezbędne będą korekty planu. Postaram się za jakiś czas wrzucić jakieś sklejki z treningu. Tymczasem siła!!!

Udostępnij na Facebook
Udostęnij na Twitter
Udostępnij na Linkedin

5 thoughts on “Przygotowania się występu przed Jury ⭐MAM TALENT⭐ rozpoczęte!”

  1. Darku, a próbowałeś może skok z pompek na jakieś podwyższenie?
    Na przykład z ziemi na jakiś mały stoliczek? ;D
    Albo nie wiem, za pomocą pompek przeskoczenie jakiegoś niskiego obiektu?
    A może jakiś trik z pompkami ale na poręczach?

    1. cześć, myślałem i o czymś podobnym. Mógłbym np. poprosić jednego z jurorów, żeby przyjął pozycję do pompki, ja bym sie ustawił równolegle do niego i go przeskoczył bokiem.Tylko muszę popróbować na manekinie:). Dzięki wielkie

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top