Nie potrafisz zrobić kilku pompek? Ten trening jest dla Ciebie!

pompki dla początkujących

Z racji tego, że dostaję dość sporo wiadomości od osób które chciałyby ćwiczyć pompki, ale mają problem z wykonaniem choćby kilku poprawnych powtórzeń, oraz osób, które np, ćwiczą mój plan  Pompki 8 tygodniowy trening ale w 3-4 serii nie dają rady zrobić 8-10 powtórzeń ; przygotowałem 4 ćwiczenia o niższym stopniu trudności.

Nie ma sensu robić trudniejszych odmian pompek, jeśli jesteśmy w stanie zrobić ich zaledwie kilka. Takie robienie po 2-5 powtórzeń nic wam nie da. Lepiej na początku przez kilka tygodni wykonywać łatwiejsze odmiany, skupić się na technice, poprawnym pełnym ruchu i wzmocnić swoją wytrzymałość.

Na poniższym filmiku prezentuję 4 rodzaje pompek, są to pompki o małym stopniu trudności i nie powinny przysporzyć problemu nawet osobom z nadwagą. Gdyby jednak był problem z trudnością tych ćwiczeń proponuję wykonywać pompki przy ścianie. Z góry przepraszam za jakość dźwięku, nagrało się bardzo cicho i proponuję od razu mocno podgłosić.

Pod filmikiem przykładowy plan treningowy dla osób bardzo początkujących.

 

[youtube id=”https://www.youtube.com/watch?v=kwfG_G8Hk1A” width=”600″ height=”350″ autoplay=”no” api_params=”” class=””][/youtube]

Pompki dla początkujących. Przykładowy plan treningowy.

Prezentowany plan można ćwiczyć co 2-3 dzień. Ma on na celu zwiększyć waszą wytrzymałość i siłę do cięższych pompek. W każdej serii wykonuj maksymalną liczbę powtórzeń. Odpoczynek pomiędzy seriami ok 1,5 minuty.

Na początku każdego treningu należy wykonać 1 serię zwykłych klasycznych pompek tyle razy ile dasz radę. Zapamiętaj tę liczbę powtórzeń. Na kolejnym treningu postaraj się zrobić o jedno powtórzenie więcej. To da Ci motywacyjnego kopa, będziesz widział progres z treningu na trening.

Po tej pierwszej serii przechodzimy do właściwego treningu. Będziemy wykonywać te cztery ćwiczenia w 3 seriach każde, czyli:

  • klasyczne pompki z kolan – 3 serie, 1,5 minuty przerwy pomiędzy seriami.
  • wchodzenie z kolan na podwyższenie – 3 serie, 1,5 minuty przerwy pomiędzy seriami. To ćwiczonko dobrze wzmocni nie tylko mięśnie klatki piersiowej, ale cały wasz korpus i barki.
  • pompki z kolan z wybiciem – 3 serie 1,5 minuty przerwy pomiędzy seriami. Zdecydowanie najtrudniejsze ćwiczenie w tym secie. Zrób tyle ile dasz radę
  • Pompki z podporem na łokciach – 3 serie, 1,5 minuty przerwy pomiędzy seriami. Najłatwiejsze ćwiczenie w tym zestawie, bardzo dobre by na koniec dobrze spompować mięśnie.

Mama nadzieję, że się podobało, dajcie w komentarzach znać jak wam poszło, siła!

Udostępnij na Facebook
Udostęnij na Twitter
Udostępnij na Linkedin

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top