Home trening Drobna zmiana w pompkach, dzięki której będą one dużo bardziej efektywne.

Drobna zmiana w pompkach, dzięki której będą one dużo bardziej efektywne.

4 min read
0
0
757
pompki na mase

Dziś będzie krótko, treściwie i na temat. Jeśli robisz pompki już jakiś czas, to zauważyłeś, że Twoje mięśnie klatki piersiowej przyzwyczaiły się do klasycznego ruchu i coraz ciężej jest o progres. Trzeba naprawdę kombinować i stosować różne rodzaje pompek by dać pobudzić nasze mięśnie i dać im impuls do wzrostu. Metody, którą tu opiszę nie polecam początkującym, którzy najpierw powinni skupić się na pompkach w klasycznej wersji i opanować dobrze technikę.

Do rzeczy. Wiele lat temu miałem mały epizod z siłownią. Pewnego razu dużo bardziej doświadczony paker widząc moje wyciskanie na klatkę na ławeczce prostej poradził mi, żebym w końcowej fazie ruchu nie prostował łokci, tylko wyczuł ten moment kiedy mięśnie klatki są maksymalnie napięte i w tym momencie już zaczynać negatywną fazę, czyli opuszczanie ciężaru. Dzięki temu mięśnie są non stop napięte.

Drobna zmiana, wielki efekt.

Wiele lat później, postanowiłem tą metodę „przenieść” do pompek. Dlatego jeśli unosisz ciało do góry, nie prostuj łokci. Unoś ciało do mniej więcej w 3/4 ruchu i wtedy już opuszczaj w dół. W taki sposób maksymalnie zaangażujesz swoje mięśnie. Jeśli nie wierzysz to sobie porównaj; zrób np. 20 pompek zwykłych i 20 pompek na 3/4 ruchu. Gwarantuję, że po drugim ćwiczeniu będziesz miał dużo większą „pompę”.

Dlaczego? Bo w tym ruchu nie dajesz swoim mięśniom odpocząć nawet chwili. Cały czas są maksymalnie napięte i zaangażowane. W klasycznej wersji pompek, gdy prostujesz łokieć; przerzucasz ciężar ciała na łokieć i triceps odciążając klatkę i dając jej czas na odpoczynek.

Metodę tę stosuj w różnych rodzajach pompek.

Metodę tę stosuj nie tylko w pompkach tradycyjnych, ale także w innych odmianach; diamentowych, z rękoma szeroko ustawionymi, w pompkach z nogami na podwyższeniu. Polecam przy tym stosować również uchwyty do pompek lub w wersji domowej nawet zwykłe garnki, tak by opuszczać ciało jak najniżej. W ten sposób wyciągniecie z pompek tyle ile się da. Powodzenia.

Spróbuj i podziel się swoimi spostrzeżeniami w komentarzu. Siła z wami!

Załaduj więcej facetwformie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *